Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Tych rzeczy nigdy nie bierz do bagażu podręcznego. Lepiej poznaj te rady
Łukasz  Miłoszewski
Łukasz Miłoszewski 17.04.2024 07:49

Tych rzeczy nigdy nie bierz do bagażu podręcznego. Lepiej poznaj te rady

Ryanair
Fot. Zawistowska / Turysci.pl

Pakowanie się na dłuższą podróż nie należy do najłatwiejszych zadań. Doskonale wiedzą o tym osoby, które często wybierają samolot jako środek transportu i chcą zaoszczędzić na dodatkowym bagażu. Mamy dla was kilka rad, które z pewnością ułatwią Wam pakowanie i być może pomogą zachować więcej pieniędzy w portfelu. 

Ryzykowne oszczędności

Jeśli wybieracie tanich przewoźników, takich jak Ryanair, easyJet i Jet2, musicie dopłacić, w przypadku chęci zabrania większego bagażu. Wiele osób, szukając oszczędności, próbuje spakować się wyłącznie do bagażu podręcznego.

To jednak wiąże się z rykiem, ponieważ przekroczenie limitu może oznaczać znaczną dopłatę lub potrzebę szybkiego przepakowania i wyrzucenia kilku rzeczy z torby na oczach wszystkich. Co zrobić, aby zwiększyć szansę na skuteczne spakowanie się w bagażu podręcznym? Z pomocą przychodzi nam Matthew Corrigan, dyrektor generalny Trtl Travel, który na co dzień próbuje pomagać podróżnym. 
 

Nie wszystko trzeba zabrać z domu

Ekspert podkreśla, że naszym najważniejszym zadaniem jest pozostawienie w domu przedmiotów codziennego użytku, które mogą zajmować dużo miejsca lub zwiększać wagę. W tym celu warto porzucić pomysł zabrania ze sobą suszarki, ręczników i innych przyborów toaletowych, które są dostępne w hotelach.

Choć większość obiektów noclegowych zapewnia te przedmioty, to ekspert podpowiada, że dla pewności możemy zadzwonić do swojego obiektu i dowiedzieć się, czy dostaniemy to wszystko na miejscu. Nawet w przypadku gdy hotel nie zapewnia części przyborów toaletowych, nie musimy ich zabierać ze sobą. Braki można nadrobić po dotarciu na miejsce, a szybkie zakupy nadal wyniosą nas mniej niż dopłata za dodatkowe kilogramy. 

Ubierz dużo warstw

Wybierając się w chłodniejszym kierunku, najgrubsze ubrania, w szczególności odzienie wierzchnie, koniecznie załóżmy od razu na siebie. Jak tłumaczy ekspert, zawsze gdy będzie nam zbyt ciepło, kurtkę możemy zdjąć i zarzucić na ramię, a w ten sposób zaoszczędzimy dużo miejsca w walizce. 

Na koniec Matthew Corrigan dodaje, aby skupiając się na sprytnym pakowaniu do bagażu podręcznego, nie zapomnieć jeszcze o zasadach dotyczących odpraw w danych liniach lotniczych. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że zostaniemy odesłani na lotnisko.

Źródło: mirror.co.uk

Czytaj więcej: O 8:14 nie chcielibyście być na plaży w Grzybowie. Lepiej nawet o tym nie myśleć