Turysci.pl
TVN dla dzieci

Wikimedia Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim, PL,EU, CC0

Spokojna podróż zamieniła się w koszmar. Na zachodzie Polski doszło do porażającego incydentu

29 Lipca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

TVN poinformował o niepokojącym wypadku drogowym, do którego doszło w województwie dolnośląskim. Samochód osobowy wjechał w bus, w którym przebywały dzieci z opiekunami. Okoliczności, w jakich doszło do wydarzeń, mogą być szoku

TVN 24 przekazał relację z szokującego wydarzenia, do którego doszło w Łagiewnikach w województwie śląskim. W bus, którym podróżowały dzieci wraz z opiekunami, wjechał samochód osobowy marki Audi. Do wypadku doszło we wtorek 28 lipca w godzinach porannych. Według funkcjonariuszy badających okoliczności zdarzenia kierowca audi celowo spowodował zagrożenie. Natomiast lokalne media donoszą, że jest nim ojciec dzieci, które przebywały w busie. Szczegóły sprawy nadal jednak sprawdza policja.

Jak donosi serwis TVN, wypadek w Łagiewnikach miał miejsce 28 lipca br. po godzinie 7:00. Do wydarzeń doszło na drodze krajowej nr 8, którą przejeżdżał bus. W pojeździe wówczas przebywało 7 osób - w tym 3 dzieci w wieku od 4 do 10 lat. W pewnym momencie w bus wjechało audi, kierowane przez mężczyznę w wieku 32 lat. Po zdarzeniu obaj kierowcy zostali poddani badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Media donoszą, że obaj mężczyźni byli trzeźwi. Funkcjonariusze zasugerowali, że wypadek nie był wynikiem przypadku.

TVN 24 zdało relację z niepokojącego wypadku w Łagiewnikach

Według stacji TVN lokalne media donoszą, że kierowcą audi, który wjechał w bus, jest ojciec znajdujących się w pojeździe dzieci. Te natomiast miały jechać do Włocławka wraz z mamą i babcią. Wiele może wskazywać na to, że 32-latek chciał im uniemożliwić podróż. Tych informacji jednak nie potwierdziła jeszcze policja. Funkcjonariusze, którzy nadal wyjaśniają okoliczności niepokojącego zdarzenia, czekają na zakończenie postępowania w tej sprawie.

- Kierującym audi był mężczyzna w wieku 32 lat. Busem kierował 58-latek, a podróżowały nim jeszcze dwie osoby dorosłe oraz dzieci w wieku od 4 do 10 lat - słowa kom. Marcina Ząbka, oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie cytuje stacja TVN.

- Wszelkie okoliczności tego wypadku będą dopiero sprawdzane - dodaje Marcin Ząbek - Według wstępnych ustaleń uderzenie było celowe.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez TVN kierowca audi został zatrzymany przez policję. Obecnie mężczyzna czeka w policyjnym areszcie na zarzuty. Busem, w którym znajdowały się dzieci z opiekunami, kierował 58-latek. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku wypadku. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wezwaniu funkcjonariuszy do matki i babci, które przebywały z dziećmi nad wodą.

Źródło: TVN 24

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >