Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Tuż przed startem samolotu na pokładzie niespodziewanie pojawił się nowy pasażer. Dzielna mama podziękowała załodze
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 23.11.2023 16:19

Tuż przed startem samolotu na pokładzie niespodziewanie pojawił się nowy pasażer. Dzielna mama podziękowała załodze

Poród na pokładzie
fot. Marlena Kaczmarek, YouTube

Tego lotu z pewnością pasażerowie na długo nie zapomną. Tuż po wejściu do samolotu jedna z pasażerek zaczęła odczuwać silne skurcze. Kobieta była wówczas w zaawansowanej ciąży. 

Kobieta niespodziewanie zaczęła rodzić na pokładzie samolotu.

Poród na pokładzie samolotu

Pasażerowie linii Pegasus Airlines lecącego ze Stambułu w Turcji do Marsylii we Francji długo będą wspominać ten lot. Przed wbiciem się w powietrze jedna z siedzących w samolocie kobiet zaczęła rodzić.

Na pokładzie natychmiast pojawili się ratownicy medyczni z międzynarodowego lotniska Sabiha Gökçen i zajęli się kobietą. 

Współpasażerowie byli w szoku

Na YouTube pojawiło się nagranie, na którym widać całą akcję. Filmik prezentuje m.in. pasażerów, którzy wychylali się ze swoich siedzeń, by zobaczyć, jak przebiega poród. 

Nagranie pokazuje też mężczyznę, który prawdopodobnie zbierał ubrania w samolocie, by móc je przekazać młodej mamie. 

Bóle porodowe po wejściu do samolotu

Według doniesień, kobueta zaczęła odczuwać silne bóle proodowe tuż po wejściu na pokład. To zaalarmowało stewardessy, które były wówczas zaaferowane przygotowaniem samolotu do startu. To własnie załoga Pegasusa zaczęłą udzielać kobiecie pierwszej pomocy i pomogła jej przetransportować się na tył samolotu. Na nagraniu widać, jak ratowniczka medyczna wyniosła owiniętego w pieluszki noworodka z samolotu. 

Dziecko i mama zostali przewiezieni do szpitala.