Turysci.pl
chiny zdjęcie

fot. Pixabay/ MabelAmber

Turyści wpisani na „czarną listę" Chin. Zrobili sobie zdjęcie w niedozwolonym miejscu

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Dwóch turystów zostało wpisanych na „czarną listę" Chin. Wszystko przez jedno zdjęcie. Jak się okazało, zostało ono na wyłączonym ze zwiedzania odcinku Wielkiego Muru Chińskiego. Nie będą mogli wejść już więcej na tę atrakcję.

Wielki Mur Chiński jest jednym z najpopularniejszych zabytków na świecie. Nie wszystkie jego części są jednak udostępnione do zwiedzania. Przekonało się o tym dwóch turystów, którzy już nigdy więcej nie wejdą na słynną atrakcję.

Turyści wpisani na czarną listę po zrobieniu zdjęcia na Wielkim Murze Chińskim

Mężczyźni w swoich mediach społecznościowych pochwalili się zdjęciami z Wielkiego Muru Chińskiego. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że znajdowali się oni za tablicą informującą o zakazie wstępu.

Zdjęcie zostało wykonane na fragmencie Mutianyu, położonym w dzielnicy Huairou w granicach Pekinu, ok. 70 kilometrów na północny wschód od centrum miasta. Część ta została zamknięta z powodu pilnej konieczności jej naprawy.

Turystów udało się zidentyfikować po danych, jakie podali podczas zakupu biletów wstępu na Wielki Mur Chiński. Firma obsługująca zabytek namierzyła ich i powiadomiła o wpisaniu na „czarną listę" oraz dożywotnim zakazie wstępu.

test na covid

British Airways będzie testować błyskawiczne testy na koronawirusa. Podadzą wynik w 25 sekund

CZYTAJ DALEJ

Wielki Mur Chiński jest jedną z najsłynniejszych atrakcji na świecie

Wielki Mur Chiński powstał prawie 1500 lat temu jako system obronny. Składa się z zapór naturalnych, sieci fortów, wież obserwacyjnych oraz murów obronnych. Osłaniał on północną część Chin przed najazdami ludów z Wielkiego Stepu.

Według tradycji przyjmuje się, że Wielki Mur rozciągał się od Shanhaiguan do Jiayuguan w górach Nan Shan na długości ok. 2400 km.

W 1987 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Natomiast od 2007 figuruje na liście siedmiu nowych cudów świata.

Utarło się, że jest to jedyna budowla widziana ludzkim okiem z powierzchni Księżyca. Nie jest to jednak prawda, co dowiodły zdjęcia satelitarne przy użyciu fotografii w podczerwieni. Jest on widziany jedynie z bliskiej orbity okołoziemskiej, z której zobaczyć można również m.in. autostrady.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >
Roztoczański Park Narodowy zamknięty

Świat

Zamykają Roztoczański Park Narodowy, występuje potencjalne niebezpieczeństwo dla turystów. Wiadomość od władz rezerwatu

Czytaj więcej >
Trzęsienie ziemi w Chinach

Świat

Dwa trzęsienia ziemi w Chinach. 3 ofiary śmiertelne, 28 rannych

Czytaj więcej >
Nagrania z Chin pokazują, jak wielu turystów wybrało się na urlopy

Świat

Chińscy turyści ruszyli na urlopy. Największe atrakcje oblegane przez tłumy

Czytaj więcej >