Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Turyści już zacierają ręce. Nowa atrakcja w Europie to prawdziwy hit
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 10.04.2024 19:15

Turyści już zacierają ręce. Nowa atrakcja w Europie to prawdziwy hit

Innsbruck
Fot. Shutterstock/DragonWen

Polacy chętnie tam jeżdżą z całą rodziną. To miejsce jest znane z największego ośrodka narciarskiego na lodowcu w Austrii. Fani narciarstwa mogą cieszyć się tam białym szaleństwem wczesną jesienią lub późną wiosną. 

Dolina Stubai. Co się tam znajduje?

Stubai jest największym lodowcowym ośrodkiem narciarskim w Austrii, sięgającym aż 3.250 m n.p.m. Zawiera pięć lodowców i ponad 30 oznakowanych tras narciarskich. Oprócz tego, miłośnicy jazdy “poza trasowej” również znajdą tu liczne opcje free ride'owe. Sezon narciarski na Stubaiu rozpoczyna się już w połowie września i trwa aż do początku czerwca. Co trzecia z tras oznakowana jest jako łatwa.

Stubai przyciąga szczególnie rodziny z dziećmi. Dla najmłodszych adeptów narciarstwa znajduje się Big Family Ski-Camp, który oferuje specjalny plac zabaw, dedykowany stok do zabaw, snowpark oraz dziecięcą restaurację. Dodatkowo, istnieje możliwość nauki jazdy na nartach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Warto również zauważyć, że dzieci do 10. roku życia mogą korzystać z bezpłatnych karnetów narciarskich.

Nowa atrakcja w Dolinie Stubai

Na szlaku Sunnenseit’n, o długości 8 km, pomiędzy Fulpmes a Neustift, głównie na wysokości od około 1250 do 1350 m n.p.m., znajduje się nowa atrakcja. Ten szlak prowadzi słoneczną stroną doliny. Można na nim podziwiać wspaniałe widoki.

Największą atrakcją na szlaku jest most wiszący, który ma 105 metrów długości i znajduje się około 50 metrów nad ziemią. Powyżej mostu znajduje się nowa platforma widokowa Neustiftblick, z której rozciąga się spektakularny widok na alpejskie szczyty oraz miasteczka w dolinie.

Reakcja obserwujących na nową atrakcję w Austrii

O nowej atrakcji mogliśmy dowiedzieć się z mediów społecznościowych. Obserwatorzy jasno wyrazili swoje zdanie.

“Nie możemy się doczekać”, “Jesteśmy podekscytowani”, “Jak marzenie!” - piszą internauci. Turyści są zachwyceni w powodu nowej atrakcji. Wiele z nich pragnie się udać do doliny właśnie ze względu na nią

Źródło: tyrol.pl, turystyka.wp.pl