Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Turkusowy ocean, rafy koralowe i... safari. Polacy zakochali się w nowym egzotycznym kierunku
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 20.11.2023 06:27

Turkusowy ocean, rafy koralowe i... safari. Polacy zakochali się w nowym egzotycznym kierunku

Kenia
fot. Sun_Shine / Shutterstock

Zima zbliża się wielkimi krokami. Wielu Polaków myśli nad wyborem zagranicznego wyjazdu, by uciec od śniegu i mrozu. Jak się okazuje, już nie tylko Zanzibar i Meksyk królują na liście marzeń. Niedawno dołączyła do nich też Kenia. 

Ten egzotyczny kierunek będzie prawdziwym hitem nadchodzącej zimy! 

Polacy wylatują na zimę do ciepłych krajów

Polacy coraz częściej wyjeżdżają z kraju na zimę. Taki urlop pozwala nie tylko naładować baterie i zmotywować do działania, ale też dzięki mniejszej liczbie turystów można w pełni odpocząć. - Polska zima jest najlepszym pod względem pogody czasem, by wybrać się w to miejsce - informuje Agata Chmiel z Wakacje.pl. 

Tegorocznej zimy wielu Polaków wybierze się do Kenii. - To dobra opcja zarówno na wypoczynek, jak i dla miłośników wspaniałych krajobrazów czy chcących podczas safari zyskać szansę na spotkanie z "Wielką Piątką" - dodaje ekspertka.

Kenia rozkochała w sobie Polaków

W Kenii jest aż 25 parków narodowych i 23 rezerwaty przyrody. To właśnie tam można wybrać się na safari i na własne oczy podziwiać najpotężniejsze zwierzęta świata w ich naturalnym środowisku. Jeden z najsłynniejszych rezerwatów Afryki Masai Mara znajduje się właśnie w Kenii. 

Dodatkowo, kraj ten położony jest nad Oceanem Indyjskim. W jego turkusowej i krystalicznie czystej wodzie można podziwiać rafę koralową. To też świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych. Pod względem turystycznym najbogatsze są regiony Mombasy i Wybrzeża Malindii. 

- Oba regiony mają bardzo dobrze rozwinięte zaplecze turystyczne. Nie brakuje tu cztero i pięciogwiazdkowych hoteli z formułą all inclusive położonych tuż przy plaży i w otoczeniu bujnej afrykańskiej roślinności. Są też świetne obiekty trzy i czterogwiazdkowe w opcji z dwoma posiłkami - informuje Chmiel. Warto dodać, że w sezonie zimowym w Kenii jest ok. 30 stopni - warunki idealne do plażowania.

Wyjazdy do Kenii

Do Kenii bezpośrednio dolecimy zz Warszawy, Katowic i Wrocławia. Lot potrwa ok. 10 godzin. Choć ceny first minute mogą wydać się zaporowe, warto śledzić oferty last minute. W takim wariancie tygodniowa wycieczka (np. zakupiona dwa dni przed planowanym lotem) będzie kosztować zaledwie... 2,2 tys. zł z dwoma posiłkami w cenie.