Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Świat > Byliście w Tunezji? Afrykański kurort kiedyś przyciągał tłumy turystów
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 13.10.2020 08:20

Byliście w Tunezji? Afrykański kurort kiedyś przyciągał tłumy turystów

Tunezja jest lubiana przez turystów.
fot. wikimedia.org/wiki/File:Tunis,_Tunezja,_plaża_-_panoramio_(2).jpg

Tunezja jest krajem afrykańskim, położonym na północy kontynentu, tuż przy Morzu Śródziemnym. Graniczy z Algierią oraz Libią. Powierzchnia Tunezji to połowa powierzchni Polski.

Północna część kraju jest górzysta i bardzo często zalesiona. Natomiast, im dalej na południe, tym ukształtowanie terenu zmienia się w coraz bardziej piaszczyste i suche. Niedaleko bowiem znajduje się już strefa saharyjska. W ubiegłej dekadzie Tunezja była szturmowa przez turystów niemal z całego świata. Dziś sytuacja jest trochę inna. Co się stało? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Tunezja - informacje podstawowe

Tunezja jest niewielkim krajem afrykański, który zamieszkuje ponad 11 milionów obywateli. Pod względem powierzchni jest o połowę mniejsza od Polski. Stolicą Tunezji jest Tunis. Miejscowość ta w latach turystycznej świetności Tunezji była jej najpopularniejszym kurortem. Jednostką monetarną w Tunezji jest dinar tunezyjski, którego równowartość wynosi 1,37 zł za 1 dinara.

Na obszarze tunezyjskiego wybrzeża panuje klimat śródziemnomorski. Bardziej suchy na wschodnim wybrzeżu. Na północy kraju da się we znaki klimat podzwrotnikowy. Natomiast na południu kraju występuje klimat zwrotnikowy skrajnie suchy-kontynentalny.

Tunezja - turystyka i rekreacja

Tunezja była jeszcze w ubiegłej dekadzie oczkiem w głowie wśród turystów z całego świata. Nic dziwnego, ponieważ kraj ten ma do zaoferowania naprawdę wiele, zaczynając od fantastycznego klimatu, który zadowoli nawet najbardziej wybrednych i kończąc na niezwykle interesującej i fascynującej historii. To wszystko sprawiało, że turyści chętnie wybierali oferty biur podróży, które proponowały wakacje marzeń w afrykańskim kurorcie.

Niestety w pewnym momencie dobra passa się skończyła, a turyści zaczęli rezygnować masowo z wycieczek na północ Afryki. Wszystko przez zamachy terrorystyczne oraz niestabilność tunezyjskiego rządu, bunty i strajki obywateli. Sytuacja w kraju pogarszała się z roku na roku. Turyści z obaw o swoje zdrowie i życie postanowili omijań afrykański kurort szerokim łukiem.

Byliście w Tunezji? Jakie macie wspomnienia z wakacji w Afryce? Podzielcie się z nami swoimi wrażeniami na naszym Facebooku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Wikipedia