Turysci.pl
Tunezja jest lubiana przez turystów.

fot. wikimedia.org/wiki/File:Tunis,_Tunezja,_plaża_-_panoramio_(2).jpg

Byliście w Tunezji? Afrykański kurort kiedyś przyciągał tłumy turystów

13 Października 2020

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Tunezja jest krajem afrykańskim, położonym na północy kontynentu, tuż przy Morzu Śródziemnym. Graniczy z Algierią oraz Libią. Jest dwa razy mniejsza od Polski. Turyści uwielbiali kiedyś jeździć do Tunezji. Niestety wszystko się zmieniło. Dla

Tunezja jest krajem afrykańskim, położonym na północy kontynentu, tuż przy Morzu Śródziemnym. Graniczy z Algierią oraz Libią. Powierzchnia Tunezji to połowa powierzchni Polski. Północna część kraju jest górzysta i bardzo często zalesiona. Natomiast, im dalej na południe, tym ukształtowanie terenu zmienia się w coraz bardziej piaszczyste i suche. Niedaleko bowiem znajduje się już strefa saharyjska. W ubiegłej dekadzie Tunezja była szturmowa przez turystów niemal z całego świata. Dziś sytuacja jest trochę inna. Co się stało? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Tunezja - informacje podstawowe

Tunezja jest niewielkim krajem afrykański, który zamieszkuje ponad 11 milionów obywateli. Pod względem powierzchni jest o połowę mniejsza od Polski. Stolicą Tunezji jest Tunis. Miejscowość ta w latach turystycznej świetności Tunezji była jej najpopularniejszym kurortem. Jednostką monetarną w Tunezji jest dinar tunezyjski, którego równowartość wynosi 1, 37 zł za 1 dinara.

Na obszarze tunezyjskiego wybrzeża panuje klimat śródziemnomorski. Bardziej suchy na wschodnim wybrzeżu. Na północy kraju da się we znaki klimat podzwrotnikowy. Natomiast na południu kraju występuje klimat zwrotnikowy skrajnie suchy-kontynentalny.

Tunezja - turystyka i rekreacja

Tunezja była jeszcze w ubiegłej dekadzie oczkiem w głowie wśród turystów z całego świata. Nic dziwnego, ponieważ kraj ten ma do zaoferowania naprawdę wiele. Zaczynając od fantastycznego klimatu, który zadowoli nawet najbardziej wybrednych. Kończąc na niezwykle interesującej i fascynującej historii. To wszystko sprawiało, że turyści chętnie wybierali oferty biur podróży, które proponowały wakacje marzeń w afrykańskim kurorcie. Niestety w pewnym momencie dobra passa się skończyła, a turyści zaczęli rezygnować masowo z wycieczek na północ Afryki. Wszystko przez zamachy terrorystyczne oraz niestabilność tunezyjskiego rządu, bunty i strajki obywateli. Sytuacja w kraju pogarszała się z roku na roku. Turyści z obaw o swoje zdrowie i życie postanowili omijań afrykański kurort szerokim łukiem.

Byliście w Tunezji? Jakie macie wspomnienia z wakacji w Afryce? Podzielcie się z nami swoimi wrażeniami na naszym Facebooku.

Źródło: Wikipedia

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >