Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Tragiczny wypadek autobusu podczas pielgrzymki. Nie żyje 45 wiernych
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 29.03.2024 03:47

Tragiczny wypadek autobusu podczas pielgrzymki. Nie żyje 45 wiernych

wypadek w RPA
fot. Facebook

Do tragicznych zdarzeń doszło w czwartek 28 marca na przełęczy pomiędzy Mokopane i Marken w Republice Południowej Afryki. Autobus wiozący pielgrzymów nagle spadł z mostu w prowincji Limpopo. W wyniku wypadku śmierć poniosło 45 pielgrzymów. 

Tragiczny wypadek w RPA

Jak informuje południowoafrykańska stacja SABC, w czwartek 28 marca doszło do tragicznego w skutkach wypadku 100 km na północ od stolicy Republiki Południowej Afryki - Pretorii. 

Autobus spadł z mostu i stanął w płomieniach w prowincji Limpopo. Zginęło 45 pielgrzymów. Tragiczne zdarzenie przeżyło jedynie ośmioletnie dziecko. 

Pielgrzymka w RPA

Według informacji południowoafrykańskich mediów, autobus wyruszył z miejscowości Gaborone w Botswanie do Morii. To tam w Wielkanoc odbywa się największy zjazd chrześcijan z całego kontynentu afrykańskiego. 

Czytaj więcej:  Przed góralami najlepsza Wielkanoc od lat. Powoli brakuje miejsc

Chrześcijański Kościół Syjonu liczy ok. 16 mln wiernych w kilku krajach, m.in. w RPA, Zambii, Mozambiku i Zimbabwe.

Autobus spadł na skalistą powierzchnię

Departament transportu w Limpopo oznajmił, że kierowca stracił kontrolę nad pojazdem, przez co autobus spadł ok 50 m z mostu. 

"Operacje ratunkowe trwały do późnych godzin wieczornych w czwartek, ponieważ niektóre ciała zostały spalone i były nie do poznania, inne uwięzione w gruzach, a jeszcze inne rozrzucone na miejscu zdarzenia" - podaje departament.