Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Archeologia > To prawdziwy skarb z plaży! Turystka żałowała, że go wyrzuciła
Natalia Księżak
Natalia Księżak 07.06.2023 15:01

To prawdziwy skarb z plaży! Turystka żałowała, że go wyrzuciła

skarb z plazy
Fot.TT/Global Disasters News

Ciekawy przedmiot, który morze wyrzuciło na brzeg okazał się prehistorycznym skarbem. Turystka dowiedziała się o tym dopiero gdy zamieściła jego zdjęcia w internecie. Szkoda tylko, że wcześniej wrzuciła … ząb mastodonta sprzed 10 tysięcy lat!

Po tym sensacyjnym odkryciu, kobieta próbowała odnaleźć ząb. Niestety bezskutecznie. Ruszyły wielkie poszukiwania.

Skarb zakopany na plaży

Kilka dni temu niesamowitego odkrycia dokonała mieszkanka Stanów Zjednoczonych. Kobieta spacerowała po plaży w Rio del Mar, w hrabstwie Santa Cruz, na środkowym wybrzeżu Kalifornii. W pewnym momencie dostrzegła wystający z piasku dziwny przedmiot. Zbliżyła się, aby dokładniej przyjrzeć się temu, ale nie miała pewności, co to takiego właściwie znalazła.

Jennifer Schuh zrobiła kilka zdjęć i zostawiła “bezużyteczną” rzecz na plaży. Zmieniła jednak zdanie po tym, jak udostępniła zdjęcie tego tajemniczego znaleziska w mediach społecznościowych.

Internauci na tropie zęba

Komentarz dotyczący znaleziska zamieścił doradca ds. zbiorów paleontologicznych z Muzeum Historii Naturalnej w Santa Cruz.

“To ząb trzonowy mastodonta, niezwykle ważne znalezisko. Zadzwoń do mnie, kiedy będziesz miała możliwość” — napisał Wayne Thompson.

Mastodonty to prehistoryczne ssaki, które wyginęły ok. 10 tys. lat temu. Znalezisko miało więc ogromną wartość dla archeologów.

Znalezisko trafiło do Muzeum

Po tych informacjach, kobieta wróciła na plażę. Poszukiwania zęba zakończyły się jednak fiaskiem.

Dopiero po nagłośnieniu sprawy przez media, 30 maja zgłosił się pewien mężczyzna. Powiedział, że gdy przyniósł skamieniałość do domu, zobaczył ten przedmiot w serwisie informacyjnym.

Ostatecznie cenny ząb trafił do Muzeum Historii Naturalnej w Santa Cruz, gdzie można go już oglądać.

Tagi: Ciekawostki