Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Europa > To "najbardziej upragniony i najpopularniejszy" cel podróży wśród Polaków
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 06.02.2024 17:28

To "najbardziej upragniony i najpopularniejszy" cel podróży wśród Polaków

Turyści
Fot. shutterstock - Omri Eliyahu

Polacy uwielbiają podróżować po Europie. Wśród najciekawszych kierunków bez wątpienia jest słoneczna Italia. Mieszkańcy Włoch mogą być dumni, bowiem kraj został doceniony przez European Tourism Reputation.

Włoski Instytut Badania Opinii Demoskopika, powołując się na klasyfikację ETR, ogłosił, że Włochy stały się królową Europy pod względem reputacji turystycznej. 

Włochy numerem jeden. To całoroczny hit

To właśnie ten kraj podróżni wyszukują najczęściej w sieci. Włochy zajmują pierwsze miejsce pod względem popularności i zaufania turystów. Oferują liczne, atrakcyjne miasta i miejscowości, które wprost przyciągają niezwykłymi zabytkami wpisanymi na listę UNESCO, wyjątkową kuchnią, pięknymi wybrzeżami i górami.

Turyści odwiedzają Włochy nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale równie często także zimą. To bez wątpienia całoroczny, europejski hit. Zdaniem minister turystyka Danieli Santanche, kraj jest “najbardziej upragnionym i najpopularniejszym” celem na całym kontynencie. 

Te włoskie rejony przyciągają nie tylko Polaków

Jak oświadczyła szefowa resortu, kraj nie zamierza spoczywać na laurach. “Nie możemy na tym poprzestać. Musimy dążyć do tego, by przedstawić jeszcze lepszą ofertę turystyczną pod względem jej bogactwa i jakości po to, by nie być tylko najbardziej “sexy” destynacją w sieci, ale także tą najczęściej wybieraną” - przyznała Daniela Santanche.

Wiadomo jednak, jakie rejony wzbudzają największe zaufanie i reputację. W raporcie, na pierwszym miejscu znalazł się Trydent-Górna Adyga, który zimą jest oblegany przez tłumy obcokrajowców i nie tylko. Drugie miejsce zajęła Sycylia, a trzecie Wenecja Euganejska. 

Ceny biletów lotniczych do Włoch

Wśród rozchwytywanych włoskich kierunków nie można zapomnieć o Rzymie, Mediolanie, Wenecji, Bari, Bolonii oraz Neapolu. Turyści, w tym także Polacy podróżują tam ze względu na popularność tych kierunków i liczne, historyczne obiekty. Do wyjazdu skłaniają ich także niskie ceny lotów.

Jak wynika z danych eSky.pl, w 2023 roku aż 41 proc. turystów postawiło na krótkie wypady do tych miast, a za bilety lotnicze w obie strony np. do Wenecji czy Mediolanu płacili odpowiednio 460 zł i 550 zł. Ci, których interesuje np. czterodniowy wycieczka w tygodniu z Warszawy do Mediolanu, zapłacą w lutym 2024 r. nawet 240 zł w obie strony, do Bolonii ok. 370 zł czy Wenecji ok. 430 zł. 

Źródło: eSky.pl/PAP