Turysci.pl > Okiem Turystów > To jedna z najtańszych atrakcji turystycznych w Europie. Największe wrażenie robi szczególnie nocą
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 12.11.2023 14:17

To jedna z najtańszych atrakcji turystycznych w Europie. Największe wrażenie robi szczególnie nocą

Panorama miasta
Fot. Angelika Czarnecka - turyści.pl

Rejsy po Dunaju są jedną z największych atrakcji turystycznych w Budapeszcie. To obowiązkowy punkt na liście zwiedzania tego niezwykłego miasta. Oprócz niskiej ceny, widoki podczas nocnej wyprawy wprost zachwycają.

Zainteresowani rejsem mogą także wybrać opcję z szampanem, kolacją i muzyką na żywo. Każdego dnia w kolejce do wejścia na pokład ustawiają się prawdziwe tłumy. 

Jesienny city break w Budapeszcie. To miasto zachwyci każdego turystę

Budapeszt to jedno z najbardziej urokliwych miast na całym kontynencie. Kiedyś nazywano go nawet Paryżem Środkowej Europy. Zachwyca mnóstwem niezwykłych placów i pomników. Malownicze miasto słynie z pięknego, neogotyckiego gmachu Parlamentu oraz Góry Gellérta z XIX-wieczną cytadelą. Biorąc pod uwagę, że lot samolotem z Polski do Budapesztu trwa około godziny, to idealne miejsce na weekendowy wypad. Ceny za bilet lotniczy w obie strony zaczynają się już od 145 złotych.

Budapeszt to miasto nad Dunajem, które urzeka od samego początku. Dobrym pomysłem będzie zaplanowanie pobytu przynajmniej na dwa dni, by móc zobaczyć najciekawsze atrakcje. W planie wycieczki z pewnością nie może zabraknąć rejsu po Dunaju. Te cieszą się największą popularnością. 

Rejs po Dunaju - kosztuje niewiele, a pozostawia niezapomniane przeżycia

Podczas mojego kilkudniowego pobytu w Budapeszcie, ja również postanowiłam skorzystać z atrakcji, którą tak wszyscy chwalą. Nie spodziewałam się jednak, że wywrze na mnie tak ogromne wrażenie. Rejsy są dostępne za dnia jak i wieczorem. Ja zdecydowałam się na tę drugą opcję. Za 50 zł miałam odbyć 1-godzinny rejs, a w cenie wliczony był jeden kieliszek szampana. Organizator poinformował, że na miejsce należy przybyć 15 minut wcześniej. Ja zjawiłam się 45 minut wcześniej, myśląc, że będę pierwszą osobą, która ustawi się w kolejce. Okazało się, że przy brzegu czekało już ok. 10-15 osób. Każdy chciał zająć jak najlepsze miejsce na statku.

Gdy wybiła godzina 22:00, bramkę otwarto i wszyscy turyści udali się na statek, gdzie czekała obsługa z alkoholem, a na piętrowym statku były krzesła i stoliki, dzięki czemu rejs był bardzo komfortowy. Udało mi się zająć miejsce na dziobie na świeżym powietrzu, co tylko spotęgowało niezwykłe widoki.

Statek ruszył i mijał atrakcje takie jak: Most Małgorzaty, Zamek Królewski, bazar w ogrodzie zamkowym, Górę Gellérta, Łaźnie Gellérta, Uniwersytet Korwina, salę koncertową Vigado, Węgierską Akademię Nauk oraz budynek parlamentu. Widok ostatniej atrakcji okazał się najwspanialszy. Budynek był ogromny, co więcej świecił tak jasno, że mocno odbijał się w wodzie. To było magiczne przeżycie. 

Fot. Angelika Czarnecka - turyści.pl(5).jpg

Jak i gdzie zarezerwować rejs?

Rejs najlepiej zarezerwować online. Można to zrobić na stronie rejsypodunaju.com lub przez aplikację GetYourGuide, na którą postawiłam ja. Zależało mi na tym, by móc poczytać opinie turystów, którzy z tej atrakcji już skorzystali. Wszystkie były pozytywne. Do tego na plus zasługiwała cała organizacja rejsu przez platformę. 

Zainteresowani rejsem muszą jednak wiedzieć, że na pokładzie obowiązują pewne ograniczenia. Nie można wejść ze zwierzęciem, z wyjątkiem psów przewodników, wnosić własnych posiłków i napoi, a osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę opiekuna. Nie ma też możliwości rezerwacji konkretnego miejsca. Te zajmowane są w kolejności przybycia. Ważna jest również informacja dot. odwołania rezerwacji. Można tego dokonać co najmniej 24 godziny przed rozpoczęciem rejsu, wówczas zwrócony zostanie cały koszt.

TOP 10 najciekawszych atrakcji w Budapeszcie

W Budapeszcie nie ma mowy o nudzie. Każdy turysta bez względu na wiek znajdzie w tym mieście coś fascynującego. Oprócz zachwycających infrastrukturą budowli to także świetne miejsce dla miłośników nocnego życia i wszelkich imprez. W mieście znajduje się bowiem popularny o ogromnej przestrzeni pub z nietypowo dobranymi elementami wystroju, co czyni go niezwykle oryginalnym. Szimpla Kert to nie tylko muzyka i alkohol. Odbywają się tam również wystawy artystyczne, na których spotkać można światowej klasy artystów. To ciekawa propozycja do spędzenia czasu po całym dniu zwiedzenia.

A zwiedzanie w Budapeszcie potrafi wymęczyć, bowiem atrakcji jest tam całe mnóstwo. Mimo wszystko jednak warto poświęcić trochę czasu na przynajmniej część z nich. Do najlepszych atrakcji należą:

Budynek parlamentu
Bazylika św. Stefana 
Baszta Rybacka
Zamek Królewski
Buty na Brzegu Dunaju
Most Łańcuchowy
Zamek Vajdahunyad
Central Martket Hall
Łaźnie Széchenyi Fürdő
Łaźnie Gellérta