Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Świat > To będzie prawdziwy hit tegorocznych wakacji. Polacy uwielbiają tam podróżować
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 23.01.2024 18:14

To będzie prawdziwy hit tegorocznych wakacji. Polacy uwielbiają tam podróżować

Tunezja
Fot. Canva

Polacy coraz chętniej podróżują do dalekich egzotycznych krajów. Nie tylko mogą przeżyć tam wspaniałe przygody i napawać się pięknymi widokami, ale także zaoszczędzić. Choć sam lot może trwać długie godziny i często jest z przesiadkami, to niskie lokalne ceny w zupełności to rekompensują. Wszystko wskazuje, że Polakom spodobał się szczególnie kraj w północnej Afryce.

Tunezja skradła serca Polaków do tego stopnia, że po Francuzach i Niemcach jesteśmy trzecią nacją, która najczęściej odwiedza ten kraj. 

Coraz więcej Polaków w Tunezji. Jak będzie w tym roku?

Według oficjalnych danych Tunezyjskiego Urzędu ds. w ubiegłym roku kraj odwiedziło ponad 9,4 miliona turystów, w tym oczywiście Polaków (213 tys.). Z roku na rok w sezonie ich przybywa, jednak trudno się temu dziwić. Zainteresowanie jest na tyle duże, że rok 2024 także okaże się dla turystyki w Tunezji owocny.

Jak cytuje Agatę Chmiel z Wakacji.pl portal WP Turystyka, “Wzrost zainteresowania Tunezją w ubiegłym roku wiedzieliśmy już na etapie przedsprzedaży na lato 2023, gdy zajmowała w zestawieniu najpopularniejszych kierunków czwarte miejsce. Popularność tego kraju po zakończeniu szczytu sezonu letniego potwierdzały również wyniki raportu Zagraniczne wakacje Polaków 2023 Polskiej Izby Turystyki, gdzie Tunezja plasowała się w top 5 krajów, notując wzrost względem 2022 r.”. 

Polacy podróżują do Tunezji, bo jest tanio

Pływanie w basenie hotelowym czy opalanie się na pięknej piaszczystej plaży - tak właśnie wielu wyobraża sobie wymarzone wakacje, na których mogą odpocząć, zrelaksować się i na chwilę zapomnieć o codzienności, pracy i mnóstwa obowiązków. Nie od dziś wiadomo, że Tunezja jest doskonałym wyborem na tego typu wypoczynek ze względu na niskie ceny wycieczek. Do wyboru mamy kilka atrakcyjnych tam miejsc np. wyspę Dżerbę, czy kurorty na stałym lądzie np. Hammamet czy Sousse.

Ceny wycieczek all inclusive warto rezerwować już na maj lub czerwiec, gdy sezon jeszcze oficjalnie się nie rozpoczął. Wtedy za tydzień pobytu zapłacimy ok. 1900 zł od osoby. Cena i egzotyka to zdecydowanie dwa największe atuty Tunezji. Jak wynika z danych Wakacje.pl, Tunezja znajduje się wśród najpopularniejszych kierunków na urlop w 2024 roku. 

Największe atrakcje Tunezji. Co warto zwiedzić?

Tunezja to nie tylko plaże, choć wielu właśnie tam woli spędzać czas będąc na wakacjach. Niektórzy z kolei chcą sobie ten czas nieco urozmaicić i decydują się na zwiedzanie, a w tym afrykańskim kraju starożytnych zabytków jest całe mnóstwo. Warto zobaczyć chociażby amfiteatr w El Jem, budowlę wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To trzeci co do wielkości amfiteatr na całym świecie. Ciekawostką jest, że stanowił tło produkcji filmowej “Gladiatora” i “Troi”.

Skoro mowa o zabytkach, warto odwiedzić też legendarną Kartaginę. Ruiny miasta wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO znajdują się nieopodal Tunisu. Zachowały się tam dawne ołtarze ofiarne czy cenne stanowiska archeologiczne. To po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy. Oprócz zabytków innym obowiązkowym punktem zwiedzania powinny być oazy górskie Chebika i Tamerza, które z pewnością zachwycą każdego. Palmy rosnące pośród kamieni, wodospady oraz błękitne jezioro robią niesamowite wrażenie. Można też spotkać tam wiele gatunków pustynnych zwierząt. To prawdziwy raj dla miłośników przyrody.