Turysci.pl
test na koronawirusa

Fot. Pexels.com Gustavo Fring (zdjęcie ilustracyjne)

Mają tylko jeden przypadek koronawirusa. Jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie się udało, chodzi o turystyczny raj

5 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Test na koronawirusa niedawno dał pierwszy pozytywny wynik na rajskich wyspach. Do tej pory w egzotycznym miejscu, które przyciąga turystów, nie było jeszcze osoby zarażonej SARS-CoV-2. Wiele wskazuje jednak, że chociaż pandemia niepokoi wię

Test na koronawirusa jest przeprowadzany każdego dnia w dziesiątkach tysięcy prób w większości krajów europejskich. W ostatnim czasie wyniki tych badań są wyjątkowo niepokojące, co potwierdza sytuacja w Polsce. W naszym państwie dzień w dzień testy potwierdzają ponad 10 tysięcy nowych zarażeń SARS-CoV-2. To w poważny sposób rzutuje również na turystykę, która otrzymuje cios za ciosem.

Każdego dnia w kolejce po test na koronawirusa ustawia się mnóstwo osób. Coraz większa liczba potwierdzonych przypadków skłoniła władze w wielu krajach do wprowadzenia szeregu radykalnych obostrzeń. Do nich natomiast musi dostosować się branża turystyczna, a to niestety kończy się cięciami lotów i przejazdów pociągów, zamykaniem lokali gastronomicznych, instytucji kulturalnych oraz hoteli. Chociaż taka sytuacja staje się coraz bardziej powszechna w Europie, nadal są miejsca, w których turyści mogą zapomnieć o zagrożeniu.

Test na koronawirusa dał pozytywny wynik. To dopiero pierwszy przypadek w turystycznym raju

Niedawno test na koronawirusa dał pozytywny wynik na rajskich wyspach. Okazało się, że to dopiero pierwszy przypadek osoby zarażonej. Mowa o Wallis i Futunie – francuskiej wspólnocie w leżącej w Oceanii. Chociaż nawet tutaj dotarła pandemia SARS-CoV-2, nie oznacza to, że podróżni powinni rezygnować z tego kierunku. Wiele wskazuje na to, że życie nadal płynie tam powoli i w sielskiej atmosferze.

Pandemia koronawirusa dotknęła niemal cały świat, dotkliwie uderzając w branżę turystyczną. Skutki restrykcji odczuwają zarówno przedsiębiorstwa, usługodawcy, jak i sami turyści – wszyscy mają coraz bardziej ograniczone możliwości, które kurczą się z każdą kolejną decyzją rządu. Od soboty 7 listopada w Polsce nie będzie można się już zatrzymywać w hotelach (wyjątkiem są podróże służbowe), co jest następnym ciosem dla całej branży. Tymczasem na wyspach Wallis i Futuna do tej pory odnotowano tylko jeden przypadek SARS-CoV-2.

Wiele wskazuje na to, że społeczność żyjąca na francuskich wyspach wciąż funkcjonuje normalnie, a osoba chora na COVID-19 jest już zdrowa. W mediach nie pojawiły się informacje dotyczące tego, czy koronawirusa wykryto u mieszkańca, czy turysty. Być może właśnie tam powinni udać się wczasowicze, którzy pragną zapomnieć o obecnej sytuacji związanej z pandemią.

Po raz pierwszy test na koronawirusa dał pozytywny wynik. Mieszkańcy są jednak spokojni

Chociaż nawet na tych rajskich wyspach test na koronawirusa dał pozytywny wynik, prawdopodobnie obecnie niewiele jest bezpieczniejszych i spokojniejszych miejsc na świecie. Turyści, którzy kochają tropikalny klimat, będą czuli się na Wallis i Futunie jak ryby w wodzie. Trzeba się jednak nastawić na dwie różnorodne pory klimatyczne, które trwają przez kilka miesięcy.

Na Wallis i Futunie od listopada do kwietnia doświadczymy pory deszczowej i gorącej, natomiast w ciągu miesięcy maj-październik czeka nas pora sucha i chłodna. Turyści, którzy kochają wysokie temperatury i plaże, będą czuli się jak w raju. Przed obraniem tego regionu za cel podróży warto jednak zapoznać się z jego specyficzną charakterystyką.

Chociaż Wallis i Futuna należą do Francji, tylko niewiele ponad 10 procent ludności posługuje się językiem francuskim. Pozostała część mieszkańców komunikuje się za pomocą języków lokalnych. Społeczeństwo żyjące na rajskich wyspach żyje głównie z prawy palm kokosowych, jamsu, batatów i rybołówstwa. To prawdziwa gratka dla miłośników egzotycznych i oryginalnych wycieczek.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o zaskakującej sytuacji, jaka po zaostrzeniu ograniczeń zapanowała w Szwecji. Turyści odwiedzający ten kraj mogą być bardzo zaskoczeni. Jest relacja mieszkającej tam Polki.

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >