Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > "Ten patent ze szklankami oszczędzi ci sporo nerwów". Ekspertka zdradza sposób na złodziei
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 01.06.2024 12:37

"Ten patent ze szklankami oszczędzi ci sporo nerwów". Ekspertka zdradza sposób na złodziei

pokój hotelowy
fot. TikTok, Canva

Podróżując do nowych miejsc często czujemy się niepewnie. Zwłaszcza w nocy, w hotelu, niektórzy boją się, że włamywacze wejdą do ich pokoju i ukradną cenne przedmioty. Jak się okazuje, jest na to dość prosty sposób. 

Trik ze szklanką w hotelu

Na tiktokowym profilu @guma0055 pojawiło się nagranie, w którym kobieta opowiada o triku ze szklanką w hotelu. Narratorka przez 19 lat pracowała w hotelu i jak twierdzi, dzięki temu patentowi czuje się bezpiecznie. 

Na czym polega? "Zawsze układam szklanki na drzwiach wejściowych. Możecie się ze nie śmiać, ale ten trik powinien znać każdy" - słyszymy w nagraniu. 

Połóż szklanki na sobie

Jak tłumaczy kobieta, drzwi w hotelowych pokojach nie zawsze mają mechaniczne zamknięcie od środka. To sprawia, że każdy, kto ma duplikat karty, może bez problemu wejść do naszego pokoju. Można temu jednak zaradzić. 

Czytaj więcej:  Najpopularniejsze pułapki na turystów w Europie. To dzieje się też w Polsce

"Weź dwie szklanki, które są na wyposażeniu pokoju hotelowego. Jedną powieś bokiem na klamce, włóż ją do samego końca tak, aby nie spadła. Drugą ustaw na niej. Tak zabezpieczone drzwi zostaw na noc. Jeśli ktoś będzie próbował wejść do twojego pokoju, szklanki spadną i zrobią tyle hałasu, że z pewnością cię obudzą. Dźwięk zaskoczy i przestraszy włamywacza, a ty będziesz mógł szybko zareagować" - dodała kobieta. 

Dla osób, które nie czują się bezpiecznie

To świetny patent zwłaszcza dla tych, którzy podróżują w pojedynkę i nie czują się bezpiecznie w hotelowym pokoju. "Ten patent oszczędzi ci sporo nerwów" - oznajmiła autorka nagrania. Jak dodaje, trik ten jest często stosowany przez stewardessy. Bezpieczeństwa nigdy za wiele.