Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Etna

Etna

Etna
14.08.2023 16:38 Ogromny wulkan znów dał o sobie znać. Popularne europejskie lotnisko zamknięte

Wakacje w pełni, ale niestety nie każdy może cieszyć się urlopem. Wczasowiczom na drodze stawały już pożary, powodzie i upały. Tym razem dziesiątki lotów zostały odwołane z powodu erupcji wulkanu.Włochy to niezmiennie jeden z najpopularniejszych kierunków na wakacje. Polacy uwielbiają ten kraj za jego kulturę, kuchnię i cudowne plaże. Niestety wiele osób, które planowały wylot w poniedziałek 14 sierpnia, czeka rozczarowanie.

Etna
22.05.2023 07:27 Etna sparaliżowała ruch lotniczy. Lotnisko zamknięte do odwołania

Niedziela 21 maja przyniosła niesamowite wrażenia na włoskiej Sycylii. Po raz kolejny o swojej potędze przypomniała tam Etna. Tym razem z jej krateru wydobyły się ogromne ilości pyłu, co wywołało spore zamieszanie.Etna to z pewnością jeden z najsłynniejszych wulkanów w Europie. Majestatycznie góruje nad Taorminą i cieszy oczy turystów. Niestety w niedzielę 21 maja stała się ich utrapieniem. Z powodu erupcji konieczne było przekierowanie lub odwołanie lotów.

Wybuch wulkanu
17.05.2022 13:25 Etna znowu się przebudziła. Po zboczach spływa lawa

Sycylijski wulkan znowu się odezwał. Do sieci trafił nagrania pokazujące, jak potok lawy wpływa po zboczach góry. Etna to najwyższy i największy wulkan w Europie, a dodatkowo jeden z najbardziej aktywnych na świecie. Regularnie przypomina o swojej obecności.Zagrożone są domostwa znajdujące się u podnóża Etny. Stratowulkan wyrzuca z siebie potoki lawy, które wypływają ze szczeliny obok krateru głównego. W sieci ukazały się nagrania pokazujące potęgę wulkanu.