Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Tego nigdy nie ubieraj do samolotu. Tak nieświadomie narażasz swoje zdrowie
Redakcja Turyści
Redakcja Turyści 14.06.2024 11:04

Tego nigdy nie ubieraj do samolotu. Tak nieświadomie narażasz swoje zdrowie

Pasażerowie samolotu (zdjęcie poglądowe)
Fot. Natalia Księżak / Turysci.pl

Wydawałoby się, że strój, jaki wybieramy do samolotu, nie ma większego znaczenia i najważniejsze, aby ubranie było komfortowe. Okazuje się, że to nie do końca prawda i wielu pasażerów popełnia powszechny błąd, nieświadomie narażając swoje zdrowie. Ostatnio ostrzegł przed tym steward popularny w mediach społecznościowych. 

Mało higieniczny ubiór

Na TikToku w ostatnich dniach bardzo popularne stało się wideo, którego autorem jest Tommy Cimato. To wieloletni steward, który poza swoją pracą jest twórcą filmów wideo, może się on pochwalić ponad 450 tys. obserwujących. Na swoim koncie zamieszcza nagrania, w których udziela cennych porad pasażerom.

Ostatnio steward ostrzegł, aby nigdy nie nosić szortów w samolocie. Jego zdaniem spodnie z krótkimi nogawkami to kiepski wybór ze względów higienicznych. - Nigdy nie wiemy, jak czysto będzie w samolocie, wybierając długie spodnie narażamy się na mniej zarazków - tłumaczy Tommy Cimato. 

Więcej porad dotyczących higieny w samolocie

Steward przedstawił swoim obserwującym więcej cennych porad. Jego zdaniem lepiej nie zasypiać w samolocie, opierając się o okno. Nie wiemy, ile osób wcześniej to robiło, więc na szybie może być wiele zarazków pozostawionych po poprzednich pasażerach.

- Nigdy nie naciskaj przycisku spłuczki gołymi rękami. Szczerze mówiąc, jest to po prostu niehigieniczne i dość obrzydliwe, więc podczas spłukiwania używaj serwetki lub chusteczki - dodaje popularny internetowy twórca. 

Zestaw higieniczny to dobry wybór

Steward podpowiada, że wybierając się w dłuższą podróż, warto zabrać ze sobą mały zestaw higieniczny. Dobrze, aby znalazły się w nim maski na twarz, środek do dezynfekcji rąk, chusteczki dezynfekujące, a nawet zapasowy zestaw ubrań w bagażu podręcznym. Zmiana odzieży nie tylko skutecznie pomoże z pozbyciem się zarazków, ale także pozwoli się nam odświeżyć po długiej podróży.

Higiena w samolocie to oczywiście bardzo ważna sprawa i dobrze zastosować wybrane porady. Należy jednak pamiętać, że kilka zarazków nie powinno wyrządzić nikomu większej krzywdy i podczas podróży samolotem nie możemy dać się zwariować.  

Źródło: mirror.co.uk

Pojechała z rodziną Flixbusem do Luksemburga. Koszmar zaczął się już w Warszawie

Do tych zagranicznych miejsc dojedziesz pociągiem. Lista jest naprawdę długa
Wnętrze pociągu
Perspektywa lotu samolotem, dla niektórych wiąże się z lękiem, a innych wręcz paraliżuje. Co zrobić, gdy chcemy wyjechać na zagraniczne wakacje, unikając podróży lotniczych? Sprawdziliśmy, dokąd można pojechać pociągiem z Polski. Wybór kolei to atrakcyjna oferta wobec stosunkowo drogich połączeń lotniczych. Wydaje się to również wygodniejsze rozwiązanie w porównaniu do połączeń autobusowych. Na potrzeby tego krótkiego przewodnika sprawdziliśmy, do jakich zagranicznych  miast dojedziemy, bez przesiadek, wsiadając do pociągu w Polsce.
Czytaj dalej
Paryż i Wenecja w centrum Polski. Wiedzieliście o tych miejscach?
Polskie kopie zagranicznych miast
Europejskie miasta takie jak Paryż, Rzym, czy Wenecja to miejsca, które od lat przyciągają miliony turystów. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że aby je odwiedzić nie trzeba dalekich podróży zagranicę, ponieważ dobrze znane nazwy popularnych turystycznych kierunków czekają tuż za rogiem. Zebraliśmy dla Was przykłady polskich miast, które niejednego turystę mogą wprowadzić w zakłopotanie. Historia nazw polskich miast i wsi potrafi być nieraz naprawdę złożona. Język polski w tej kwestii bywa bardzo plastyczny i oddaje wiele różnych aspektów na przykład historycznych, czy geograficznych. Czasami jednak można odnieść wrażenie, że Polacy przy tworzeniu niektórych nazw postanowili poszukać inspiracji u sąsiadów. 
Czytaj dalej