Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Te znaki to urodzeni podróżnicy. Żyją, by odkrywać świat
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 19.04.2024 09:38

Te znaki to urodzeni podróżnicy. Żyją, by odkrywać świat

Turyści na łodzi
Fot. Shutterstock/Artesia Wells

Wielu z pewnością zgodzi się z powiedzeniem “wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Są jednak znaki zodiaku, które wprost nie potrafią usiedzieć w miejscu i nieustannie marzą o podróżach. Ich ciekawość świata jest nie do okiełznania. Wystarczy powiedzieć hasło “podróż”, a one spakują się w kilka minut. Sprawdź, czy do nich należysz.

Górskie podróże idealne dla Barana

Osoby spod znaku Barana to wieczni wędrowcy. Podróże dają im możliwość nie tylko odkrywania świata, ale i samych siebie. Są otwarci na spontaniczne wyjazdy, nawet te najbardziej ekstremalne.

Największą radość sprawiają im wycieczki górskie, gdzie mogą porządnie się zmęczyć i podziwiać piękne krajobrazy. Uwielbiają długo być na powietrzu i nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu. Zwykle stawiają na tańsze destynacje, a drogie wakacje all inclusive za granicą zupełnie nie są dla nich interesujące. 

Koziorożec nieustannie gotowy, by ruszyć w drogę

Koziorożce uwielbiają zdobyć postawione sobie cele. Tym też są dla nich podróże - celem. Wakacjom nad basenem powiedzą “nie”, ale na wycieczkę, gdzie będą mieli okazję zobaczyć jak najwięcej, zawsze są gotowi.

Dążą do spełniania marzeń, nawet tych najmniejszych. Chętnie biorą udział w różnych szkoleniach i kursach np. wspinaczkowych. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Są głęboko przekonane o tym, że dzięki ciężki pracy, uda im się wszystko osiągnąć. Na wakacjach uwielbiają piesze wędrówki czy jazdę na rowerze. Koziorożce zdecydowanie nie są typem plażowiczów. 

Strzelec jest wiecznie ciekawy świata

Zodiakalni Strzelcy są z natury ciekawi świata i otwarci na nowe kierunki podróżnicze. To najbardziej aktywni miłośnicy podróży wśród wszystkich znaków Zodiaku. Każdy rodzaj wycieczki sprawi im radość i satysfakcję. Nie raz uwielbiają ekstremalne wycieczki i całe dnie zwiedzania, ale często też stawiają na spokojny wypoczynek z dala od zgiełku miasta.

Spontaniczne podróże nie są im straszne, zwłaszcza jeśli w planach jest lot za granicę. Chętnie odwiedzają popularne turystyczne miejsca, jednak najbardziej ciągnie ich do tego, czego do tej pory nie znali. Usiedzą nawet kilkanaście godzin w samolocie, by odwiedzić najdalszy i najbardziej dziki zakątek świata.