Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Te miejsca w Europie pękają w szwach. Lepiej je omijać w sezonie
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 29.06.2024 06:46

Te miejsca w Europie pękają w szwach. Lepiej je omijać w sezonie

Łaźnie Szechenyi w Budapeszcie
Fot. Angelika Czarnecka

W Europie jest mnóstwo miejsc, które każdy turysta choć raz powinien odwiedzić. Niekoniecznie latem, ze względu na gigantyczne kolejki, które całkiem mogą odebrać przyjemność ze zwiedzania. Analitycy Holidu na podstawie recenzji zamieszczonych w serwisie Tripadvisor przedstawili najbardziej popularne atrakcje. Tłumy nie są ci strasznie? Zatem zapisz koniecznie te perełki na swoją podróżniczą listę. 

Najpiękniejsze łaźnie termalne w całej Europie. To jedna z lepszych atrakcji w Budapeszcie

Według badań analityków Holidu na trzecim miejscu znalazły się termy Szechenyi w Budapeszcie. To największy tego typu obiekt z łaźniami tureckimi w całej Europie. Funkcjonuje już od 1913 roku i przyciąga mnóstwo turystów. W sezonie wakacyjnym, podczas słonecznej pogody jest prawdziwym wybawieniem, jednak trzeba mieć na uwadze jedną rzecz.

Choć kompleks jest naprawdę spory, to latem ciężko tam prawdziwie się zrelaksować ze względu na tłumy. Ja odwiedziłam to miejsce we wrześniu, i ku mojemu zaskoczeniu, wtedy także nie można liczyć na pełną swobodę. Czy jednak warto się tam wybrać? Zdecydowanie tak. Obiekt robi niesamowite wrażenie. Na plus na pewno zasługuje liczba basenów (trzy zewnętrzne i 15 wewnętrznych). To nie wszystko. Na terenie znajdziecie też sauny, łaźnie parowe, hydromasaże oraz punkty gastronomiczne.

Ceny za bilet wstępu zależne są od dnia tygodnia oraz godzin. Od poniedziałku do piątku przed 9:00 wejście kosztuje ok. 92 zł (8400 Ft), w weekend o tej samej porze ok. 106 zł. Jest też opcja zakupu całodniowego biletu z szafką. Koszt to 115 zł w tygodniu i 132 zł od piątku do niedzieli. 

Turyści pokochali tę atrakcję. Znajduje się na Islandii

Nie da się podważyć faktu, że turyści uwielbiają korzystać z wodnych atrakcji. Na drugim miejscu bowiem uplasowała się islandzka Błękitna Laguna. Jeszcze 30 lat temu gościła zaledwie ok. 50 turystów rocznie, a obecnie ta liczba urosła do nawet 1,3 miliona osób.

Jak czytamy na stronie Guide to Iceland, ceny biletów do słynnej atrakcji rozpoczynają się od ok. 46 dolarów (ok. 185 zł). Warunkiem wejścia na teren obiektu jest odpowiedni wiek. Trzeba mieć ukończone przynajmniej dwa lata, przy czym należy zaznaczyć, że dzieci w wieku od dwóch do 13 lat mogą przebywać tam całkowicie za darmo. 

Czytaj więcej: Co zabrać ze sobą na lot z dzieckiem. Lista rzeczy od Latającej Mamy

To najbardziej oblegana atrakcja w Europie. Perełka Francji na pierwszym miejscu

Na pierwszym miejscu nie mogło pojawić się nic innego, jak Wersal we Francji. Według analityków to właśnie ta atrakcja jest najchętniej odwiedzana przez turystów w całej Europie. Trudno się jednak temu dziwić. Zjawiskowy pałac i ogrody przyciąga prawdziwe tłumy, szczególnie w sezonie letnim.

Na zwiedzanie warto poświęcić kilka godzin. Wnętrza robią niesamowite wrażenie, jednak poruszanie się po nich to nie lada wyzwanie. Doskwierać mogą nie tylko pozostali goście, ale i zaduch, jaki panuje w małych pomieszczeniach. Dookoła mnóstwo wycieczek, ścisk i trudno jest spokojnie wszystko zobaczyć. Przyjemniejszym wówczas wydaje się spacer po rozległych ogrodach pałacu, ale trzeba być przygotowanym na to, że teren jest naprawdę duży i gdy na dworze panuje słoneczna pogoda, warto mieć coś na okrycie głowy. 

Na zewnątrz można wypożyczyć meleks, jednak jego cena potrafi zwalić z nóg. Taka przyjemność kosztuje 36 euro za pierwszą godzinę. Sam bilet wstępu do Wersalu kosztuje 15 euro (ok. 60 zł za bilet podstawowy). Jeśli zależy nam na pałacu i ogrodach wówczas musimy zapłacić 19,50 euro (81 zł). Dla obywateli Uni Europejskiej, którzy nie ukończyli 26. roku życia, wejście jest darmowe. 

Te europejskie miejsca przyciągają tłumy podczas wakacji

Według analityków tuż za podium znalazły się miejsca takie jak: Zamek Bran, czyli tzw. Zamek Drakuli w Rumunii, Park Narodowy Jezior Plitwickich w Chorwacji, Most Karola w Pradze, rzymska Fontanna di Trevi, opactwo Mont Saint-Michel we Francji, hala gastronomiczna Time Out Market w Lizbonie oraz plac Św. Marka w Wenecji.