Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > Te biura podróży uchodzą za najtańsze. Każdy Polak powinien je znać
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 04.02.2024 16:59

Te biura podróży uchodzą za najtańsze. Każdy Polak powinien je znać

Plaża
Fot. Shutterstock Olga Vasilyeva

Polacy doskonale wiedzą, jak nie raz kończą się poszukiwania rajskich wakacji all inclusive w pięciogwiazdkowym hotelu. Ceny ofert potrafią być kosmicznie wysokie i wówczas decydujemy się na inny, tańszy kierunek. Wcale nie musi tak być. Według danych zebranych przez Traveldatę najtańsze wycieczki kupimy w trzech znanych biurach podróży.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że cena w dużej mierze zależy od wybranego kierunku. Zdarza się natomiast, że nawet te najbardziej hitowe sprzedają się nawet o 3 tysiące złotych taniej. 

Traveldata: Średnia cena wycieczki z biurem podróży w dół

Jak podsumowuje w raporcie Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata, w ostatnim tygodniu średnia cena wycieczki z biurem podróży z wylotem w terminie między 5 a 11 sierpnia 2024 spadła o 3 złote. To jednak minimalna różnica. Największą zniżkę zaobserwowano w kilku popularnych destynacjach: na Korfu, Majorce i Malcie. Odpowiednio o 397 zł, 283 zł i 164 zł. Oprócz tego potaniały podróże: na Majorkę (o 283 zł), do Albanii (o 76 zł), Hiszpanii (o 39 zł) i Grecji (o 60 zł).

Najbardziej podrożały z kolei wycieczki na Fuerteventurę (o 455 zł), do Maroka (o 253 zł) i do Portugalii (o 171 zł). Wśród pozostałych wymienionych przez Traveldata są też: Włochy (o 39 zł), Bułgaria (o 37 zł), Kanary (o 49 zł), Tunezja (o 10 zł), Egipt (o 12 zł) oraz Turcja (o 1 zł). 

Jakie biuro podróży jest najtańsze? Ile kosztują wycieczki do Egiptu, Turcji i innych krajów?

Według Traveldata najwięcej najtańszych wyjazdów do Egiptu oferuje biuro podróży Coral Travel, bo aż 9. Na drugim miejscu znalazło się TUI Poland z sześcioma względnie tanimi ofertami i Anex (5). W przypadku Grecji najtańsze oferty są w Itace (11), Rainbow (9), Grecos (6), na Kanary w TUI Poland (8) i Itace (6), do Turcji w Itace (5) i Coral Travel (4), do Tunezji w Coral Travel i TUI Poland po trzy najtańsze oferty.  Do uwielbianej od lat przez Polaków Bułgarii najtańsze wycieczki oferuje TUI Poland (3) oraz Oasis (2).

Autorzy całego raportu przygotowali obszerne zestawienie, które ukazuje, w których biurach podróży można było w zeszłym tygodniu kupić najtańsze wycieczki z tygodniowym pobytem w pięciogwiazdkowym hotelu. Trzy wyróżniały się szczególnie: Itaka, TUI i Rainbow. 

Kiedy kupić wycieczkę na lato 2024?

Wielu turystów od lat praktykuje kupowanie wycieczki z dużym wyprzedzeniem. Dużo tańsze oferty są jednak te z oznaczeniem last minute. Zdarza się, że w celu zaoszczędzenia dużej sumy pieniędzy trzeba niekiedy podjąć bardzo spontaniczną decyzję, a na to nie każdy jest w stanie sobie pozwolić. Jak wynika z raportu Traveldata, aby zaoszczędzić, opłaca się zwyczajnie kupować wakacje wcześniej np. cztery, pięć, a nawet sześć miesięcy wcześniej.