Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Takiego filmu promującego miasto jeszcze nie było. Oslo przebiło wszystkich
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 26.06.2024 10:21

Takiego filmu promującego miasto jeszcze nie było. Oslo przebiło wszystkich

turyści w Oslo
Fot. Fot. YouTube/VisitOslo

Jak zachęcić do odwiedzin miasta nowych turystów? Aż ciężko uwierzyć, na jaką promocje zdecydowało się Oslo. Co ciekawe, okazuje się, że może być bardzo skuteczna. Film opublikowany na platformie YouTube w zaledwie jeden dzień zainteresował ponad 50 tys. użytkowników.

“Nie przyjeżdżałbym tu, jeśli mam być szczery. Oslo po prostu nie jest… Czy to w ogóle jest miasto? Wiecie, co mam na myśli? Wszystko jest tu po prostu bardzo dostępne” - słyszymy na wstępie krótkiego filmu. 

Ironiczny film promujący Oslo

W okresie wakacyjnym turyści stawiają raczej na ciepłe kierunki, gdzie słoneczna pogoda jest zagwarantowana. Królują rajskie wyspy, Turcja, Grecja, Włochy czy Hiszpania. Podróżni spędzają wakacyjne dni na plażowaniu, ale chętnie też udają się na zwiedzanie. Choć w Oslo atrakcji nie brakuje, to jednak ten kierunek częściej wybiera się w okresie zimowym. VisitOSLO opublikowało na platformie YouTube nietypowy film promujący miasto. Czy zachęci on nowych turystów do przyjazdu? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Wideo jest utrzymane w bardzo humorystycznym stylu. “Urodziłem się tutaj i po części tutaj mieszkam, niestety. Nie rozumiem, dlaczego ludzie chodzą pływać w środku miasta, to obrzydliwe. (...) Oslo to jakby wioska. Idziesz, a za rogiem premier, idziesz dalej, a za kolejnym rogiem król. (...). Wydaje mi się, że miasto powinno sprawiać wrażenie trudnego do zdobycia. To tak jak w związku, nie powinno być łatwe” - mówi narrator. 

Najlepsza “antyreklama” miasta. Internauci zachwyceni

Spot obejrzało mnóstwo internautów, w tym Wojtek Kardyś, ekspert ds. komunikacji internetowej. “Genialna "antyreklama" Oslo*! Tak się powinno podchodzić do współczesnej reklamy miejscowości. Jak mnie śledzi tutaj ktoś z Urzędu Warszawa, to macie gotową wskazówkę jak się bawić promocją swojego miasta” - czytamy w poście Wojtka na platformie LinkedIn.

Nie trzeba było też długo czekać na pierwsze komentarze pod opublikowanym filmie na YouTube. “To chyba najlepsza reklama turystyczna, jaką w życiu widziałem”, “Norweski humor jest na zupełnie innym poziomie”, “To sprawiło, że ​​chcę odwiedzić Oslo bardziej niż jakiekolwiek inne miasto” - piszą internauci.

Czytaj też: Wyjeżdżasz na wakacje? W tych miejscach nie chowaj cennych przedmiotów. Złodzieje znajdą je od razu

Co warto zobaczyć w Oslo? Najlepsze atrakcje

Oslo jest bardzo bogate pod względem kulturowym. Turyści nie mogą narzekać tam na nudę. Wśród najpopularniejszych atrakcji jest m.in. Pałac Królewski, Park Vigelanda, słynna opera, Norweskie Centrum Ludowe, Muzeum Łodzi Wikingów, Twierdza Akershus, Muzeum Narodowe. Na zwiedzanie miasta warto poświęcić przynajmniej dwa dni. Oslo warto odwiedzić także latem, wówczas temperatura wynosi ok. 21 st. Celsjusza.