Turysci.pl

fot. Pixabay/ Hans

Szwajcaria zamknęła przestrzeń powietrzną dla samolotów z Rosji

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Słynąca ze swojej neutralności Szwajcaria dołączyła w poniedziałek do krajów, które nakładają sankcje na Rosję. Zgodnie z komunikatem tamtejszej Rady Federalnej zamknięta zostanie przestrzeń powietrzna dla rosyjskich samolotów. Nie jest to jednak koniec.

W poniedziałek rząd Szwajcarii poinformował, że przyjmie wszystkie sankcje Unii Europejskiej wobec Rosji. Ponadto aktywa osób zaangażowanych w inwazję na Ukrainę zostaną zamrożone.

Rosyjskie samoloty nie wlecą do Szwajcarii

— Szwajcaria przyjmuje wszystkie sankcje UE wobec Rosji i zamyka swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich linii lotniczych — podała Szwajcarska Rada Federalna.

Kraj wprowadza również zakaz wstępu dla 5 oligarchów blisko Putina.

Oprócz tego Szwajcaria zamyka przestrzeń powietrzną dla rosyjskich prywatnych samolotów. W dalszym ciągu dozwolone będą jedynie loty dyplomatyczne.

Szwajcaria uderza w Rosję pakietem sankcji

Decyzja szwajcarskiego rządu jest przełomowa, ponieważ to tej pory ten kraj był symbolem neutralności i z zasady nie angażował się politycznie w napięcia między innymi państwami.

Jak zaznaczył szwajcarski minister finansów Ueli Maurer, uczciwość krajowego centrum finansowego jest "niezbędna". Ponadto rosyjskie inwestycje w kraju to zaledwie 1 procent ogółu.

Nienaruszony zostanie jedynie handel towarami z Rosją, którego, zdaniem Maurera, europejskie sankcje nie uwzględniają. Reuters zauważa, że Szwajcaria jest głównym ośrodkiem handlu rosyjskimi towarami.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: RMF24, Polsat News

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kto bogatemu zabroni. Niewiarygodne, czego dopuścił się kierowca Ferrari na ulicach Florencji
Czytaj więcej >

Europa

Wizz Air nie posłuchał sądu, więc klient wysłał komornika. „Mógł zabrać samolot”
Czytaj więcej >

Europa

Kolosalne strajki na lotniskach. Tysiące pasażerów zostało odprawionych z kwitkiem
Czytaj więcej >

Europa

W tej sytuacji pod żadnym pozorem nie zmieniaj miejsca w samolocie. Nawet jeśli wolne siedzenia kuszą
Czytaj więcej >

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]