Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Sypiasz w hotelu na poduszkach? Ten błąd możesz przepłacić zdrowiem
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 09.02.2024 16:10

Sypiasz w hotelu na poduszkach? Ten błąd możesz przepłacić zdrowiem

poduszka w pokoju
fot. Canva

Pobyt w hotelu dla wielu osób kojarzy się z luksusem. Rezerwując pokój liczymy na sterylne warunki - wypraną pościel, wyczyszczoną łazienkę i powierzchnie bez zarazków. 

Niestety, nie zawsze nasze marzenia mają pokrycie w rzeczywistości. 

Zawsze sprawdź hotelowy pokój

Tuż po zameldowaniu się w hotelu i otrzymaniu klucza, należy koniecznie sprawdzić wyposażenie hotelowego pokoju. Warto włożyć na początek walizkę do wanny i zobaczyć, czy np. w łóżku nie ma pluskiew. 

Drugą sprawą są poduszki i narzuty. Często na łóżkach poza pościelą i kołdrą są kolorowe kapy, którymi możemy się okryć w nocy w przypadku niższych temperatur. Eksperci radzą jednak, by natychmiast się ich pozbyć.

Nie korzystaj z hotelowych poduszek dekoracyjnych

Jeśli poduszki w pokojach nie mają ściąganych pokrowców, nie należy z nich korzystać. To oznacza, że raczej nie są zmieniane i przed nami spało na nich nawet kilkaset osób! Mowa głównie o poduszkach dekoracyjnych.

Dopiero, gdy zostaną one bardzo poplamione i śmierdzące, są wymieniane przez obsługę. 

Najbrudniejsze miejsca w hotelowych pokojach

Gdy wybuchła pandemia, wiele hoteli postanowiło pozbyć się tego typu poduszek, gdyż znajduje się na nich bardzo dużo zarazków i drobnoustrojów. Eksperci wskazują, że tego typu tekstylia są jednymi z najbrudniejszych miejsc w pokojach hotelowych. Podobnie jak zagłówki, które są bardzo trudne do wyczyszczenia.