Turysci.pl
Świnoujście 44 wyspy

Fot. wikimedia.commons/ Andrzej Łuczak/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

Niezwykła Kraina 44 Wysp. Każdego roku przyciąga tłumy Polaków

4 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Świnoujście każdego roku odwiedzają tłumy turystów, lecz nie wszyscy wiedzą, że leży aż na 44 wyspach. Miasto jest pełne atrakcji, więc nie sposób się nudzić, nawet przy brzydkiej pogodzie.

Świnoujście jest położone na dwóch dużych wyspach (Wolin i Uznam), lecz oprócz nich są jeszcze 42 mniejsze. Miasto nie jest typowym nadmorskim kurortem i oferuje wiele atrakcji, które skłaniają Niemców do przekroczenia granicy. Bałtyk w tym miejscu jest najcieplejszy, a pogoda najbardziej słoneczna, co w połączeniu z szerokimi piaszczystymi plażami tworzy idealne warunki do spędzenia wakacji. Piękno miasta widać na zdjęciach zamieszczanych na Instagramie przez użytkownika swinoujscie_official.

Świnoujście to nie tylko plaża, ale i zabytki

Świnoujście, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się w pobliżu ujścia rzeki Świny. Oprócz tego podziwiać można Zalew Szczeciński i Morze Bałtyckie. Na wyspie Wolin możemy zejść do podziemnego miasta, będącego pozostałością po działaniach wojsk. Dla fanów historii dostępne są również 4 forty Twierdzy Świnoujście. W mieście zachowały się układy urbanistyczne z XVIII i XIX wieku, które są chronione jako zabytki.

Historia miasta jest związana nie tylko z portem, który umożliwiał handel. Ważnym elementem tego miejsca są liczne uzdrowiska i parki zdrojowe. Wykorzystuje się wody lecznicze i złoża borowinowe, by leczyć choroby układu oddechowego i nerwowego, reumatologiczne, kardiologiczne, ale także otyłość czy choroby skóry. W ostatnich latach wybudowano wiele hoteli i SPA, które wykorzystują prozdrowotny potencjał okolicy. Uroki Świnoujścia zostały ukazane m.in. w teledysku do utworu Majora.

Kąpielisko jest jednym z najlepszych w Polsce

To, z czego słynie Świnoujście, to najszersza plaża w Polsce. Ostatnie pomiary wskazały, że ma ok. 200 m szerokości i stale się powiększa. Płytkie wody Bałtyku sprzyjają nauce sportów wodnych takich jak windsurfing i kitesurfing, są również stosunkowo ciepłe. Miejska plaża ciągnie się na odcinku 10 km, przebiegając przez Wolin (6 km) i Uznam (4 km). Kąpielisko jest jednym z najczystszych w Polsce i co roku zostaje oznaczone błękitną flagą, która jest wyróżnieniem.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Wikipedia

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >