Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Stoisko Magdy Gessler na warszawskim jarmarku zaskoczyło cenami. "Wolę nie zjeść tego i mieć 6 dych w kieszeni"
Redakcja Turyści
Redakcja Turyści 01.12.2023 18:42

Stoisko Magdy Gessler na warszawskim jarmarku zaskoczyło cenami. "Wolę nie zjeść tego i mieć 6 dych w kieszeni"

Jarmark
Fot. EastNews,Canva, TikTok-@KSIĄŻULO FC

Sezon na jarmarki Bożonarodzeniowe otwarty. W samym sercu Warszawy, na Starym Mieście także stanął świąteczny kiermasz, a tam stoisko Fukiera, należące do restauracji Magdy Gessler.

Jakie są ceny potraw i napoi? Postanowił to sprawdzić pewien tiktoker. 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Warszawie. Jakie stoiska czekają na turystów?

W piątek, 25 listopada ruszył wielki Jarmark Bożonarodzeniowy na Podwalu. Na otwarcie czekało mnóstwo warszawiaków i okolicznych mieszkańców. Do 7 stycznia 2024 r. odwiedzający będą mogli kupić m.in. świąteczne ozdoby, litewskie wyroby wędliniarskie, wyroby z ceramiki oraz drewna, pamiątki warszawskie, ukraińskie haftowane koszule, góralskie oscypki i wyroby z Podhala, ciepłe szale, czapki, skarpety i rękawice, pierniki, czy kolorowe lizaki.

Czym jednak byłby świąteczny kiermasz bez gorących dań i rozgrzewających napoi? Takie też pojawiły się na warszawskim Starym Mieście. Odwiedzający jarmark mają nawet możliwość skosztowania potraw ze stoiska Fukier. To znana w stolicy restauracja Magdy Gessler. 

Ceny u Magdy Gessler na warszawskim jarmarku

Spacerowicze wiedzą doskonale, że udając się na świąteczny jarmark muszĄ trzymać się za portfele, bowiem ceny potrafią być mocno wygórowane. To, jakie proponuje klientom stoisko należące do restauracji Magdy Gessler sprawdził TikToker @KSIĄŻULO FC.

Na miejscu można kupić m.in. pierogi, krokiety, barszcz czerwony, pajdę ze smalcem i ogórkiem oraz gorące napoje. TikToker postawił kupić cały taki zestaw i mocno się zdziwił. Cena opiewała na 65 zł. “Bardzo dobry. Nigdy chyba nie jadłem tak dobrego pieroga z kapustą i grzybami. Mówię to szczerze” - słyszymy na wideo. “Niestety, tak jak się spodziewałem. Jest drogo, jest smacznie” - kontynuuje tiktoker. “Przypomnę tylko, że krokiet kosztował 17 zł, a pajda ze smalcem 23 zł” - dodaje. 

W komentarzach zawrzało. Nie takich cen oczekiwali Polacy

“Jak może kromka chleba ze smalcem kosztować 23 zł”, “Wolę nie zjeść tego i mieć 6 dych w kieszeni” - czytamy w sekcji komentarzy. Inni internauta z kolei zwrócił uwagę na ceny, jakie są na słynnym jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu. “Ludzie piszą, że ceny są wysokie, ale ile kosztuje kiełbasa z grilla we Wrocławiu na jarmarku? 30 zł szaszłyk? 49 zł więc krokiet nie wychodzi źle” - komentuje jeden z użytkowników. 

@user7123226385620

PAJDA ZE SMALCEM ZA 23ZŁ CZYLI MAGDA GESSLER I KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

♬ original sound - KSIĄŻULO FC