Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Świat > Stewardessy zawsze owijają ręcznikiem klamkę od drzwi w hotelu. Powód zaskakuje
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 03.02.2024 18:52

Stewardessy zawsze owijają ręcznikiem klamkę od drzwi w hotelu. Powód zaskakuje

Korytarz w hotelu
shutterstock Edvard Nalbantjan.jpg

Często w euforii podróżowania zdarza się zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Turyści, którzy świeżo dotarli do swojego celu czym prędzej chcą opuścić pokój by móc korzystać w pełni z urlopu. Jednak ważne jest zachowanie ostrożności podczas pobytu w hotelach i poświęcić chwilę uwagi na pewne zabezpieczenia.

Jako doświadczony członek personelu pokładowego Cici rozumie, jak ważny jest spokojny sen podczas podróży. Po niezliczonych pobytach w pokojach hotelowych na całym świecie ujawnia swoją podstawową technikę: zawsze zostawiaj ręcznik przy drzwiach pokoju hotelowego.

Owiń ręcznik wokół zatrzasku

Kiedy stewardessy pracują przez długi czas i pozostają same w odległym miejscu, mogą czuć się nieco zaniepokojone. Tak właśnie miewa Cici, amerykańska stewardessa. Ma listę rzeczy, które robi podczas pobytu w hotelu, zwłaszcza gdy jest tam po raz pierwszy, żeby móc odpocząć.

Cici uważa, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, gdy wyjeżdża do pracy lub na wakacje. Dlatego po przybyciu do hotelu zawsze przestrzega zasad bezpieczeństwa. Jedną ważną rzeczą, którą robi, jest używanie małego ręcznika z łazienki. Owija go wokół zatrzasku bezpieczeństwa w drzwiach swojego pokoju. Następnie zamyka zatrzask ręcznikiem. Utrudnia to komuś otwarcie drzwi.

Stewardessa zdradza jak zachować szczególną ostrożność

Ekspertka ds. podróży twierdzi również, że ważne jest, aby “zawsze liczyć drzwi prowadzące do klatki schodowej”. Dzięki temu będziesz wiedzieć, gdzie się udać, jeśli wybuchł pożar i trudno go zobaczyć. Z tego samego powodu ważne jest, aby czytać mapy bezpieczeństwa i ewakuacji umieszczone na drzwiach i korytarzach.

Po sprawdzeniu dróg ewakuacyjnych i upewnieniu się, że drzwi są zamknięte, ostatnim krokiem Cici jest wizjer. Jeśli na drzwiach nie ma osłony “po prostu weź chusteczkę i wepchnij ją tam, aby nikt nie mógł zajrzeć do twojego pokoju”.

Nie wpuszczaj obcych

Jeśli chodzi o wpuszczanie obcych osób do swojego pokoju, stewardesa jest bardzo rygorystyczna. “Jeśli ktoś puka do pokoju i mówi, że sprząta, a ty nic nie zamówiłeś, zadzwoń do recepcji. Może to być także obsługa pokoju, ochrona lub cokolwiek innego, czego się nie spodziewałeś” - oznajmia .

Na koniec “dla dodatkowej ochrony w nocy”, stewardessa zaleca użycie alarmów bezpieczeństwa na drzwiach, które włączają się, gdy ktoś wejdzie do pokoju. “Zawsze zabieraj ze sobą dwa kliny do drzwi lub alarmy na wypadek, gdybyś miał sąsiadujący pokój i nie byli w stanie spełnić Twojej prośby o pokój” - kontynuuje.

Źródło: mirror.co.uk

Tagi: Ciekawostki