Turysci.pl > Na topie > Sposoby na tańszy, jesienny city break
Barbara Daszuta
Barbara Daszuta 25.11.2020 17:30

Sposoby na tańszy, jesienny city break

jesienny city break
pixabay

Noclegi i transport, a kursy walut

Poza typowym sezonem wakacyjnym ceny w hotelach i apartamentach są znacznie korzystniejsze. Warto szukać okazji wcześniej, a także płacić za miejsce do spania w lokalnej walucie. Jeżeli rezerwujemy noclegi przez internet, istotne jest, aby sprawdzić aktualne kursy walut w kantorach i wybrać odpowiedni moment na wymianę. Być może w ciągu kilku dni notowania walut nie będą się drastycznie wahały, ale to, gdzie postanowimy zakupić pieniądze, może sprawić różnicę dla naszego portfela. Jeżeli planujemy podróż samochodem, nie unikniemy tankowania na lokalnych stacjach paliw, a co za tym idzie płacenia w walucie kraju, w którym będziemy przebywać. Jednak lepiej być przygotowanym wcześniej, niż później ponosić dodatkowe koszty przewalutowania.

Kursy walut w czasie rzeczywistym - kto ma na to czas?

Sposobem na wybór najlepszego momentu na zakup waluty na wakacje może być obserwacja notowań, ale jest to czasochłonne. Na szczęście są łatwiejsze sposoby niż patrzenie na kursy walut na żywo. Można sobie ułatwić życie i  na stronie Walutomat.pl ustawić alert walutowy, który informuje mailowo o tym, że dana para walutowa osiągnęła wybrany przez nas kurs (możesz to zrobić np. tutaj: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/). W prosty sposób zaoszczędzisz czas, a także oczywiście pieniądze. Chyba że po prostu lubisz śledzić aktualne kursy walut ;).

Kantorowe kursy walut - gdzie są najlepsze?

Walutę obcą możemy zakupić w kantorze stacjonarnym, internetowym lub w banku. Najważniejsze, aby uniknąć kupowania waluty w kantorach na lotniskach, dworcach, czy miejscach typowych dla turystów - kurs waluty w takich kantorach jest najmniej korzystny. Zwykle nie mając wyjścia, turyści decydują się na wymianę w takich miejscach i mocno przepłacają. W bankach również nie znajdziemy najlepszych ofert na wymianę waluty. Jednak, gdy przygotowujesz się do wakacji wcześniej i zwracasz uwagę na notowania walut online to zdecydowanie najkorzystniejszym sposobem będzie zakup waluty poprzez kantor internetowy. Sam sprawdź kursy walut online i przelicz o ile tańszy może być Twój wyjazd.

Artykuł sponsorowany