Turysci.pl > Europa > Spadają ceny wakacji all inclusive. W tych biurach podróży znajdziesz najtańsze wycieczki
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 23.05.2023 08:28

Spadają ceny wakacji all inclusive. W tych biurach podróży znajdziesz najtańsze wycieczki

Plaża
Fot. Canva

Tegoroczne wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Eksperci od wielu tygodni powtarzają, że nie warto czekać z rezerwacją do ostatniej chwili. Dlatego, jeśli jeszcze nie dokonałeś rezerwacji, możesz wykorzystać spadające właśnie ceny.

Wakacje 2023 raczej na pewno nie będą należały do tanich. Choć ceny w porównaniu do ubiegłego roku są o kilkaset złotych wyższe, to w ostatnich dniach doszło do spadku cen w biurach podróży, o czym poinformował Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata.

Ceny wakacji spadają. Różnice są znaczące

Najnowszy raport dotyczący wyjazdów w szczycie sezonu wakacyjnego, czyli z wylotem między 31 lipca a 6 sierpnia przytoczyła redakcja "Rzeczpospolitej". Dane wskazują, że tylko w ciągu tygodnia średnia cena wyjazdu spadła o 86 zł.

Co ciekawe tendencja spadkowa utrzymuje się już od kilku tygodni (z wyjątkiem jednej podwyżki na przełomie kwietnia i maja). Jednak dotychczas średnie ceny obniżały się o mniej niż 50 zł. Tak duży spadek odnotowano po raz pierwszy od wielu miesięcy.

Wakacje all inclusive w tych krajach staniały najbardziej

Jak czytamy w raporcie, w ostatnich dniach znacząco spadły ceny wczasów w Grecji. Średnia cena tygodniowych wakacji all inclusive utrzymuje się tu na poziomie 5340 zł, a w ciągu tygodnia spadła o 100 zł. Jednak patrząc tylko na półwysep Chaldycki można zauważyć spadek aż o 377 zł. Mniej trzeba zapłacić również za urlop na Teneryfie (330 zł taniej) i w Maroku (298 zł mniej), gdzie niedawno doszło do podwyżek cen.

Znaczącą spadła również cena wczasów w Portugalii (242 zł mniej) i Hiszpanii (229 zł mniej). Niestety nie brakuje również kierunków, które podrożały. Za wczasy we Włoszech trzeba zapłacić średnio 6266 zł, czyli o 81 zł więcej niż przed tygodniem. Jednak w regionie Kalabrii ceny wzrosły aż o 371 zł. Więcej trzeba zapłacić również za urlop w tureckiej Antalyi (wzrost o 147 zł) i egipskim kurorcie Szarm el-Szejk (wzrost o 110 zł).

Najtańsze biura podróży? Zależy, który kierunek cię interesuje

Z raportu Traveldaty wynika, że najtańsze oferty można znaleźć w biurach TUI Poland, Coral Travel i Itaki. Jednak wiele zależy również od tego, które kierunki cię interesują. W przypadku wyjazdów do Egiptu najtańsze wycieczki oferuje Join UP!, a następnie nowy gracz na polskim rynku, czyli Anex Tour.

Ci, którzy marzą o wczasach w słonecznej Grecji, powinni zwrócić uwagę zwłaszcza na oferty biur Itaka i TUI Travel. Sporo do zaoferowania mają również Rainbow i Grecos. W przypadku urlopów w Turcji najkorzystniejsze ceny proponuje Coral Travel, a także TUI Poland. W obu tych biurach można znaleźć również najtańsze wycieczki do hitu tegorocznego lata, czyli Tunezji.