Turysci.pl
Sopot ma problem z go-go

Fot. wikimedia.commons/ Diego Delso/ CC BY-SA 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl/ zdjęcie poglądowe

Turyści już zostali oszukani na pieniądze. Ogromny kłopot Sopotu

5 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Sopot stara się uporać z problemem, który dotyka wielu turystów. Burmistrz zapowiedział walkę z nieuczciwymi przedsiębiorcami z jednej branży. Na ulicach miasta pojawiły się plakaty i kubiki ostrzegające turystów przed oszustwami.

Sopot, jako jedno z największych nadmorskich miast, na polskim wybrzeżu przyciąga tłumy turystów pragnących zabawić się w czasie wakacji. Jak się okazuje, wielu z nich dało się oszukać w klubach go-go i mają do spłacenia ogromny rachunek. Urzędnicy przekonują, że konieczne jest umieszczanie banerów ostrzegawczych, ponieważ turyści nie zdają sobie sprawy z zagrożenia. Sopocka policja w rozmowie z Onetem potwierdzała, że jeden z klientów klubu go-go stracił aż 128 tys. zł. 

Sopot ostrzega

Burmistrz Sopotu Jacek Karnowski nie odpuszcza i podobnie jak w ubiegłym roku rozpoczyna walkę z nieuczciwymi przedsiębiorcami. W tym roku miasto zorganizowało, jak to określało, kampanię informacyjną dla mieszkańców i turystów. W kilku miejscach, które są najbardziej uczęszczane, ustawiono kubiki z ostrzeżeniami po polsku i angielsku. 

- (...) w trosce głównie o naszych gości, miasto ostrzega przed wizytami w prywatnych klubach typu go-go. Niestety, przechodnie są nachalnie namawiani do wejścia, a potem okazuje się, że rachunki są rażąco wysokie" - brzmi fragment takiego ostrzeżenia.

Na banerze znalazła się m.in. informacja m.in. o rekordowym rachunku, którego nie spodziewał się klient, a także zdanie o 34. ubiegłorocznych zgłoszeniach o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi właśnie o kluby go-go w Sopocie. Na razie nie wiadomo, czy którakolwiek ze spraw została rozstrzygnięta na niekorzyść klubów. Niewiele niższe kwoty muszą wpłacić kierowcy, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość i otrzymali mandaty.

Prezydent miasta dba o mieszkańców i turystów

– Chcemy, by w Sopocie wszyscy czuli się bezpiecznie, dlatego po raz kolejny apeluję do przedstawicieli polskiego wymiaru sprawiedliwości i właściwych służb o wsparcie nas w tej walce i podjęcie zdecydowanych działań – mówi prezydent Karnowski cytowany przez Onet.

Przedstawiciele sopockiej policji zdradzili w rozmowie z Onetem, że w tym roku pojawiło się już 8 zgłoszeń dotyczących nieuczciwego postępowania klubów go-go. Na policję zgłaszali się klienci barów, którzy czuli się oszukani m.in. z powodu mocno zawyżonych rachunków za alkohol. Sprawa bulwersuje mieszkańców, niektórzy popierają walkę prezydenta, a inni krytykują go za mieszanie się w sprawy wolnego rynku. 

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Onet

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >