Turysci.pl
góry

fot. Pixabay/ Free-Photos

Słońce w górach bywa zdradliwe. Trzeba uważać na oparzenia

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Słońce w górach bywa zdradliwe, zwłaszcza gdy skrywa się za chmurą. Na własnej skórze przekonały się o tym dwie turystki, które przed wyjściem nie nasmarowały twarzy kremem z filtrem. Później gorzko tego pożałowały.

Wycieczki w góry stają się coraz bardziej popularne ze względu na coraz bardziej słoneczną pogodę. Jednak nawet gdy słońce jest za chmurką, trzeba pamiętać o kremie z filtrem.

Uwaga na słońce w górach

Tygodnik Podhalański przekazał historię, dwóch młodych turystek, które zaledwie po kilku godzinach w górach musiały gnać do apteki w Zakopanem. Portal przekazał, że miały rozpalone i sinoczerwone twarze.

Jak czytamy, dziewczyny były opuchnięte i bardzo cierpiały. Jak się potem okazało, ktoś poradził im, aby natłuścić oparzone miejsca, co jest najgorszą z możliwych porad.

- W aptece cierpiące dziewczyny znalazły opiekę, dobre porady. A przede wszystkim - jedyne lekarstwo przy takich stanach - pantenol - pisze Tygodnik Podhalański.

białoruś lot

LOT przygotowuje się na wprowadzenia zakazu lotów nad Białorusią. Takie działania ma planować też WizzAir

CZYTAJ DALEJ

Wychodząc w góry należy pamiętać, że słońce o tej porze roku bywa zdradliwe. Nawet gdy wydaje się, że jest za chmurą, może dojść do oparzenia.

Co ważne, temperatura powietrza niczego w tym wypadku nie zmienia. Koniecznie należy smarować twarz kremem z filtrem oraz nosić ze sobą okulary przeciwsłoneczne.

Warunki w Tatrach

Oprócz kremu z filtrem warto pamiętać o odpowiednim ubraniu, przede wszystkim o butach. W wyższych partiach Tatr na szlakach wciąż zalega śnieg, który w miejscach nasłonecznionych jest z reguły mokry, grząski i przepadający.

Natomiast na niżej położonych szlakach i drogach dojściowych do schronisk jest bardzo mokro i błotniście, a miejscami występują kałuże.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: 24tp, TPN

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >