Turysci.pl
Skarb ukryty w Polsce

Pixabay.com/Robfoto

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

31 Października 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Skarb, który jest niezwykle cenny, może być ukryty w Polsce. Jego wartość jest niesamowicie duża. Wynika to z danych Ministerstwa Klimatu i Środowiska. O jakiej cennej rzeczy mowa i gdzie można ją znaleźć?

Skarb o którym mowa jest niezwykle cenny i ma być ukryty w Polsce. Wskazują na to dane Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Ma znajdować się pod ziemią. Potwierdzono, że leży w Mikołajowicach w województwie dolnośląskim. Co udało się znaleźć?

Cenny skarb ukryty w polskich ziemiach

Mowa o złożach czystego złota. Wszystko wskazuje na to, że pod ziemią znajduje się nawet 400 ton cennego kruszcu. Złoża znaleziono na Dolnym Śląsku, jednak jest ich więcej, w innych częściach kraju. Gdzie jeszcze można znaleźć złoto?

W 2019 roku została wykonana Dokumentacja geologiczna złoża rudy złota "Mikołajowice". Rok później zatwierdziłją ówczesny minister, Michał Woś. - Przedłożona dokumentacja przedstawiała ponad 5 ton rudy złota w tym ok. 1 tony złota metalicznego - mówił wtedy dla TVN24 Departament Edukacji Ekologicznej i Komunikacji Ministerstwa Środowiska.

Wiele osób zastanawia się, dlaczego złoża złota nie zostały wyeksploatowane. Pojawiło się jednak wyjaśnienie ze strony Ministerstwa Środowiska. "W Polsce złoża złota objęte są własnością górniczą i należą do Skarbu Państwa. Wydobycie można rozpocząć tylko po uzyskaniu koncesji od Ministra Środowiska. Na tę chwilę do organu koncesyjnego nikt nie złożył wniosku o przyznanie koncesji w przedmiotowym zakresie" - napisali.

Wiadomo, że złoża są także w innych miejscach w Polsce. Mowa między innymi o kopalni w Złotym Stoku. Tam eksploatacja rozpoczęła się już w średniowieczu. W ciągu kilkuset lat wydobyto stamtąd około 16 ton złota.

Kolejne miejsce to Złotoryja. Tam złoto wydobywano już od XII wieku. - Nie mamy tu dużo atrakcji turystycznych, ale złoto i płukanie złota stało się naszą wizytówką XXI wieku - mówił Henryk Biały, kronikarz złotoryjski.

Inne miejsca, w których znajduje się cenny skarb, to Lwówek Śląski i Legnickie Pole. - Jest to najbogatsze złoże na naszym kontynencie, ale nie jest jeszcze eksploatowane - oceniał w 2002 roku, ówczesny rzecznik prasowy KGHM Dariusz Wyborski.

Inne skarby na terenie Polski

Złoto to nie jedyny skarb, który można znaleźć w Polsce. Na terenie naszego kraju już wiele razy dokonano ciekawych odkryć. Takim przykładem są niemieckie skarby z czasów II wojny światowej. Ma on znajdować się w studni na terenie pałacu w Roztoce.

Uważa się, że chowane są tam dzieła sztuki, które zostały skradzione pod koniec wojny. Ma to być aż 260 ciężarówek pełnych kosztowności. Ukryte są podobno skradzione podczas wojny obrazy Botticellego, Rubensa, Cezanne'a, Carravagio, Moneta, Durera, Raffaela i Rembrandta.

Innym przykładem jest jedna z polskich świątyń, w której ukryte mają być cenne dokumenty. O ukryciu rycin zadecydował ówczesny prezydent miasta Poznań - Cyryl Ratajski. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Źródło: TVN24

Podobne artykuły

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >