Turysci.pl
samolot miejscem tragedii

Fot. pixabay.com/ Arcaion

Tragedia, pasażerka nagle otworzyła drzwi. Żałoba za granicą, dantejskie sceny na pokładzie samolotu

9 Listopada 2020

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Samolot był miejscem strasznej tragedii. W jednej chwili młoda dziewczyna otworzyła drzwi i z niego wyskoczyła. Nie miała szans. Śledczy mają bardzo konkretne podejrzenia w tej sprawie.

Samolot, którym leciała 19-letnia dziewczyna, stał się miejscem nieszczęścia. Nastolatka w pewnym momencie otworzyła drzwi i wypadła. Nie miała szans na przeżycie. Jej znajomi twierdzą, że wcześniej zaczęła zachowywać się dziwnie.

Samolot miejscem strasznej tragedii

19-letnia studentka Alana Cutland, zmarła w lipcu 2019 na Madagaskarze, gdzie pojechała prowadzić badania naukowe. Dziewczyna wypadła z samolotu podczas podróży badawczej. Śledczy od razu postawili hipotezę.

Śledztwo wykazało, że tragiczny wypadek był skutkiem wystąpienia u dziewczyny nieoczekiwanych skutków ubocznych po zażyciu lekarstw na malarię. Miały one zacząć się pojawiać już od przyjęcia przez nią pierwszej dawki.

Alana była studentką drugiego roku nauk biologicznych. Na Madagaskar przybyła w ramach stażu oraz by prowadzić badania. Leki przeciw malarii zaczęła przyjmować zaraz po przybyciu do ośrodka, w którym mieszkała.

Równolegle jej stan zdrowia zaczął się diametralnie pogarszać. Według relacji jej znajomych, Alana miała zacząć zachowywać się dziwnie. Była nieobecna, wpatrywała się w przestrzeń, nie potrafiła się skupić, miała także napady paniki. Wierzyła nawet, że zostanie zamknięta w więzieniu.

- Jej oczy były puste i wydawało się, że nie spała. Nie mówiła, ale nas obserwowała. Znaleźliśmy na stole tabletkę tabletek nasennych. Zaczęła okazywać pewne oznaki paranoi, mówiąc mi, że boi się trafić do więzienia na Madagaskarze, jeśli nie dokończy swoich badań - powiedział pracujący z Alaną przy projekcie Cédric Martin.

Tuż przed fatalnym lotem miała zgłosić, że ze względu na zły stan zdrowia nie ukończy swoich badań. Zabrano ją również do lekarza, który zalecił jej odstawienie leków na malarię. Niestety, było już za późno aby zapobiec tragedii. To ważna wskazówka dla turystów i podróżników, którzy wybierają się do egzotycznych krajów. Obowiązek szczepienia na różne choroby ma swoje uzasadnienie, zawsze jednak trzeba obserwować swój organizm i reagować jak najszybciej. W innym wypadku wymarzona wyprawa może zakończyć się tragedią, tak jak w tym przypadku.

Dopiero niedawno opublikowano raport ze śledztwa, z którego wynika, że u dziewczyny wystąpiła wyjątkowo rzadka reakcja psychotyczna. Był to efekt uboczny zażywania doksycykliny – substancji obecnej w lekarstwach na malarię, dur, boreliozę, ale także trądzik i zmiany skórne.

Osoby zmagające się w trudnej sytuacji zawsze powinny pamiętać, że nie są same. Pomocy i rozmowy z psychologiem można szukać pod bezpłatnym numerem 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie.

Możliwe jest również skorzystanie z maila lub czatu. Lista miejsc, oferująca darmową pomoc dla osób w kryzysie, znajduje się TUTAJ. Warto również okazywać wsparcie osobom cierpiącym i w kryzysie, które są wokół nas.

Źródło: Wikipedia

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >
Polska ambasada odradza podróże. Chaos w Izraelu

Świat

Chaos w Izraelu. Ambasada odradza podróże, lotnisko czasowo zamknięte, niektóre loty odwołane

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >