Rząd przekaże milionypixabay.com/PhotoMIX-Company

Rząd wyda ponad 125 mln złotych na jedną firmę. Wszystko przez zakaz lotów

Rząd postanowił pomóc firmie powiązanej z turystyką. Mowa o Przedsiębiorstwie Państwowym "Linie Lotnicze", która zarządza między innymi Lotniskiem Chopina. Przeznaczono ponad 120 milionów złotych. Powodem jest kryzys wywołany pandemią koronawirusa.

Już jakiś czas temu rząd zapowiadał pomoc finansową dla firm, które znalazły się w trudnej sytuacji spowodowanej kryzysem wywołanym restrykcjami. W związku z tym przekazano ponad 120 milionów złotych na przedsiębiorstwo, które zarządza między innymi lotniskiem w Warszawie.

Cała rodzina zginęła, niewyobrażalny dramat. Wiadomość z zagranicy obiegła media, chcieli tylko wypocząć na plażyCała rodzina zginęła, niewyobrażalny dramat. Wiadomość z zagranicy obiegła media, chcieli tylko wypocząć na plażyCzytaj dalej

Rząd wyda ponad 120 milionów złotych

Część tej kwoty - 59,4 mln złotych - zostani przekazane na wsparcie Lotniska Chopina. Wynika to z zakazów w ruchu lotniczym. Z kolei 54,5 mln złotych to pieniądze tytułu zwolnienia z obowiązkowej wpłaty 15 procent zysku przedsiębiorstwa za rok ubiegły.

Weszli do opuszczonej wsi w Polsce. Nigdy nie zapomną rzeczy, które zobaczyli, fani urban exploration wszystko nagraliWeszli do opuszczonej wsi w Polsce. Nigdy nie zapomną rzeczy, które zobaczyli, fani urban exploration wszystko nagraliCzytaj dalej

Taki procent zawsze był przekazywany do budżetu państwa. 11,6 mln złotych to pieniądze, które zostaną przeznaczone na wynagrodzenie pracowników. Łącznie to około 125,8 mln złotych.

- Od stycznia do września br. PPL zanotowało spadek przychodów na poziomie 54 proc. w odniesieniu do tego samego okresu 2019 r. W związku z trudną sytuacją PPL skorzystał z możliwości pomocy oferowanych przez polski rząd - powiedział rzecznik Lotniska Chopina.

Przyznał także, że lotnictwo od początku było jedną z najbardziej poszkodowanych branż w kryzysie wynikającym z sytuacji epidemiologicznej na świecie. Stąd też tak hojna pomoc dla firm związanych z turystyką.

Rzecznik zaznaczył, że wsparcie zostało przekazane na podstawie ustawy z 16 kwietnia 2020 r. tzw. Tarczy antykryzysowej. W ustawie z 31 stycznia 1989 r. o gospodarce finansowej przedsiębiorstw państwowych wprowadzono odpowiedni zapis.

Według niego z wpłat z zysku po opodatkowaniu podatkiem dochodowym na rzecz budżetu państwa zwolnione są także przedsiębiorstwa za okres roku obrotowego. Dotyczy to lat, w których wystąpił stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii. Jest też informacja o pomocy za okres roku obrotowego poprzedzającego rok obrotowy, w którym wystąpił którykolwiek z wyżej wcześniej stanów.

22 października 2020 r. PPL złożyło do Ministra Infrastruktury wniosek o przekazanie środków finansowych na częściowe pokrycie straty wynikającej z obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym określonych w przepisach, w okresie od 15 marca 2020 r. do 30 czerwca 2020 r. dla Chopina w Warszawie.

Dofinansowanie jest przekazywane na postawie ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje, żałoba w Zakopanym i Kościelisku. Wielki talent nie żyje, mieszkańcy regionu i turyści będą go wspominać
2. Jeden z największych banków w Polsce zdecydował się na zaskakujący krok. Klienci mają powody do radości
3. Stało się, wprowadzają lockdown, ma trwać 4 tygodnie. Władze europejskiego kraju podjęły decyzję

- Zgodnie z powyższymi przepisami, Port Lotniczy im. F. Chopina w Warszawie otrzymał w dniu 2 listopada 2020 r. kwotę 59 439 600,00 zł, natomiast Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost - 199 080,00 zł - przekazał rzecznik.

Władze Wysp Kanaryjskich biją na alarm. Przybywają tam tłumy, są obawy o turystykęWładze Wysp Kanaryjskich biją na alarm. Przybywają tam tłumy, są obawy o turystykęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najlepszy trick na soczyste schabowe, szybszy i skuteczniejszy niż moczenie w mleku. Potrzebujesz jedynie większej miseczki, nieprawdopodobny smak
  2. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu
  3. Natalia nie chce, by babcia jechała na cmentarz 1. listopada. Odpowiedź wbija w fotel, tysiące podróżujących łapie się zagłowy
  4. Warszawa i Kraków na nowej liście czerwonych stref już od dziś? Niebawem rząd ogłosi decyzję
  5. Choroby, które znacznie zwiększają ryzyko śmierci przy COVID-19. Osoby, które je mają, powinny dziś szczególnie uważać
  6. Gdy się pojawią, nasza śledziona potrzebuje wsparcia. Objawy, których lepiej nie lekceważyć
  7. Co oznacza żółta wstążka u psa? Uczestnik Milionerów odpadł na pytaniu za 5 tysięcy złotych

Źródło: Polsat News

Następny artykuł