Turysci.pl
rower lubicie jeździć

Fot. Unsplash.com @mikeballet

Jeździcie rowerem? W Polsce jest mnóstwo szlaków rowerowych, dzięki którym można zwiedzić Polskę

2 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Rower znajdziemy w bagażnikach wielu podróżnych. Wiele osób nie wyobraża sobie, by nie zabierać ze sobą popularnej szosówki. Niektórzy są tak zakochani w tym środku transportu, że rezygnują z samochodów. Mieliście okazję

Rower to dla wielu wczasowiczów rzecz niezbędna. Jedni zabierają go do bagażnika w samochodzie, drudzy podróżują z nim pociągami, a jeszcze inni stawiają tylko i wyłącznie na ten środek transportu. Na szczęście w Polsce można znaleźć mnóstwo przepięknych szlaków rowerowych. Mowa zarówno o dużych parkach, jak i prawdziwych trasach, które są prawdziwą gratką dla miłośników jednośladu.

Jeśli planujecie zabrać ze sobą rower podczas następnych wakacji, warto wcześniej poznać najbardziej imponujące szlaki rowerowe w naszym kraju. Być może słyszeliście o kilku z nich. Te trasy oferują niesamowite widoki oraz mnóstwo atrakcji. Możemy pochwalić się prawdziwymi perełkami, których trudno szukać nawet w innych krajach europejskich. Gdzie warto zabrać ze sobą rower?

Tutaj koniecznie musicie mieć rower. Najpiękniejsze szlaki w całej Polsce

Gdzie warto mieć rower? Przede wszystkim trzeba wspomnieć o szlaku Velo Dunajec, który jest prawdziwą perłą naszego kraju. Ta niesamowita trasa na Małopolsce funduje ogromną ilość atrakcji. Rowerzyści zaczynają pod Tatrami w Zakopanem, a kończą dopiero nad Wisłą pod Tarnowem. Po drodze podróżni mogą podziwiać takie miejsca jak Nowy Targ czy Gorce. Odcinek położony niedaleko Jeziora Czorsztyńskiego na długo zapada w pamięci.

Piękne szlaki znajdziemy również na północy Polski. Tam rowerzyści mogą cieszyć się Velo Batlica. Ten fragment szlaku rowerowego EuroVelo 10, który ciągnie się wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego, mieści się w województwie zachodniopomorskim. Tutaj również podróżni mogą cieszyć się niesamowitą scenerią. Warto wspomnieć, że trasa cały czas jest rozbudowywana.

Kolejnym szlakiem, który warto zwiedzić rowerem, jest Wiślana Trasa Rowerowa na Małopolsce. To właśnie ten odcinek rozpoczął realizację nowatorskiego szlaku Velo Małopolska. Szlaki mają długość ponad 150 kilometrów i ciągnął się z Oświęcimia na wschodzie do Szczucina na zachodzie województwa. Na samym środku trasy możemy odwiedzić Kraków i skorzystać z atrakcji turystycznego miasta. Również na terenie miasta znajdziemy miejsca, w których przyjemnie jest się poruszać rowerem.

Miłośnicy Pomorza powinni udać się z rowerami na Trasę Pojezierzy Zachodnich. Szlak powstał w ramach projektu „Rowerem przez Pomorze Zachodnie”. Trasa rozpoczyna się pod nieczynnym mostem kolejowym w Siekierkach, a odcinki prowadzą przez takie miejscowości jak Myślibórz, Drawsko Pomorskie, Złocieniec, Borne Sulinowo i Szczecinek. Jadąc tymi szlakami można dojechać aż do Białego Boru.

Dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem, czy lubicie jeździć rowerami i jakie trasy macie już za sobą. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o walorach turystycznych Zalewu Wiślanego.

Podobne artykuły

jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >
kobieta podróż

Na topie

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

Czytaj więcej >