Turysci.pl
clouds-gb8a059a94 1280

fot. Pixabay/ Sinousxl (zdjęcie ilustracyjne)

Rosyjski samolot naruszył przestrzeń powietrzną innego kraju. "Nie zawahamy się podjąć właściwych środków"

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Rosyjski samolot linii Aeroflot naruszył w niedzielę przestrzeń powietrzną Kanady, która wcześniej wprowadziła zakaz przelotów dla wszystkich rosyjskich przewoźników - przekazało kanadyjskie ministerstwo transportu.

- Wiemy, że lot 111 linii Aerofłot naruszył wprowadzony dziś wcześniej zakaz korzystania z kanadyjskiej przestrzeni powietrznej przez rosyjskie samoloty - napisał resort transportu na Twitterze.

payment-g4d8bd2958 1280

Hotel w Moskwie wystosował prośbę do swoich gości. Powodem odłączenie Rosji od SWIFT

CZYTAJ DALEJ

Kanada wdraża dochodzenie w sprawie rosyjskiego samolotu

Kanadyjską przestrzeń powietrzną naruszył lot 111 Aerofłotu lecący na trasie z Miami do Moskwy. Nawigowała nim prywatna firma NAVCAN - Nav Canada - która jest właścicielem i operatorem kanadyjskiego systemu nawigacji powietrznej dla cywilnego lotnictwa.

- Wdrażamy dochodzenie w sprawie zachowania Aerofłotu i niezależnego dostawcy usług nawigacyjnych, NAVCAN, które doprowadziły do tego naruszenia. Nie zawahamy się podjąć właściwych środków wymuszających stosowanie się do zasad oraz innych środków, by zapobiec podobnym naruszeniom w przyszłości - przekazało ministerstwo w kolejnym wpisie.

Minister transportu Kanady Omar Alghabra poinformował w niedzielę rano o zamknięciu kanadyjskiej przestrzeni powietrznej dla samolotów rosyjskich linii lotniczych ze skutkiem natychmiastowym. Dotyczy to wszystkich rosyjskich samolotów, w tym czarterowych oraz innych wykorzystywanych przez rosyjskich przewoźników.

Wcześniej rosyjskie linie Aerofłot korzystały z korytarzy powietrznych nad Kanadą nie tylko w lotach do kanadyjskich lotnisk, ale również m.in. w drodze do USA.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Interia

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >