Turysci.pl

fot. Pixabay/ Sinousxl (zdjęcie ilustracyjne)

Rosyjski samolot naruszył przestrzeń powietrzną innego kraju. "Nie zawahamy się podjąć właściwych środków"

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Rosyjski samolot linii Aeroflot naruszył w niedzielę przestrzeń powietrzną Kanady, która wcześniej wprowadziła zakaz przelotów dla wszystkich rosyjskich przewoźników - przekazało kanadyjskie ministerstwo transportu.

- Wiemy, że lot 111 linii Aerofłot naruszył wprowadzony dziś wcześniej zakaz korzystania z kanadyjskiej przestrzeni powietrznej przez rosyjskie samoloty - napisał resort transportu na Twitterze.

Kanada wdraża dochodzenie w sprawie rosyjskiego samolotu

Kanadyjską przestrzeń powietrzną naruszył lot 111 Aerofłotu lecący na trasie z Miami do Moskwy. Nawigowała nim prywatna firma NAVCAN - Nav Canada - która jest właścicielem i operatorem kanadyjskiego systemu nawigacji powietrznej dla cywilnego lotnictwa.

- Wdrażamy dochodzenie w sprawie zachowania Aerofłotu i niezależnego dostawcy usług nawigacyjnych, NAVCAN, które doprowadziły do tego naruszenia. Nie zawahamy się podjąć właściwych środków wymuszających stosowanie się do zasad oraz innych środków, by zapobiec podobnym naruszeniom w przyszłości - przekazało ministerstwo w kolejnym wpisie.

Minister transportu Kanady Omar Alghabra poinformował w niedzielę rano o zamknięciu kanadyjskiej przestrzeni powietrznej dla samolotów rosyjskich linii lotniczych ze skutkiem natychmiastowym. Dotyczy to wszystkich rosyjskich samolotów, w tym czarterowych oraz innych wykorzystywanych przez rosyjskich przewoźników. Wcześniej rosyjskie linie Aerofłot korzystały z korytarzy powietrznych nad Kanadą nie tylko w lotach do kanadyjskich lotnisk, ale również m.in. w drodze do USA.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Interia

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

To najszczęśliwsze kraje. Niewiarygodne, jakie miejsce tym razem zajęła Polska
Czytaj więcej >

Świat

Koniec z małymi buteleczkami i wyjmowaniem telefonu na taśmę. Brytyjskie lotnisko wprowadza rewolucję
Czytaj więcej >

Świat

Lecieli w podróż poślubną. Film z samolotu podbił internet. Jedni się śmieją, drudzy oburzają
Czytaj więcej >

Świat

Przerażający widok i okropny zapach. W australijskiej rzece martwe zwierzęta zakorkowały przepływ
Czytaj więcej >

Świat

Złe wieści dla turystów. Znana na całym świecie atrakcja pozostaje zamknięta na wakacje
Czytaj więcej >

Świat

Najgorsze atrakcje turystyczne na świecie. Według turystów to tylko strata czasu i pieniędzy
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]