Turysci.pl
Gruzja znosi restrykcje

fot. pixabay/gavia26210

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Gruzja otwiera się znów na turystów, a rząd postanowił wznowić loty międzynarodowe. Zmiany wchodzą w życie od 1 lutego 2021 roku. Jest kilka warunków, aby móc wjechać na teren kraju na Kaukazie. Gruziński rząd opracował kilka w

Cały świat czeka na moment znoszenia restrykcji. Turyści chcieliby na nowo móc swobodnie podróżować i zwiedzać świat. Niestety, co chwilę do mediów trafiają informacje związane z zamykaniem granic przez kolejne kraje. Negatywny trend nie pocieszał gotowych na urlop wczasowiczów. Jest jednak światełko w tunelu. Minister Gospodarki Gruzji potwierdziła, że popularny m.in. wśród Polaków kraj znów wznawia regularne loty do kraju. Są pewne warunki.

Gruzja znów się otwiera, fot. pixabay/ PeterW1950, pixabay license 

Gruzja otwiera się na podróżnych

Minister Gospodarki Gruzji - Natia Turnava - ogłosiła, że uwielbiany przez turystów kierunek znów się otwiera. Zmiany wchodzą w życie w dni 1 lutego 2021 roku.

Gruzińska polityk poinformowała o zmianach na posiedzeniu Międzyagencyjnej Rady Koordynacyjnej. Minister podkreśliła, że wszystkie loty będą odbywały się zgodnie z zasadami wszystkich protokołów medycznych.

Rozważaliśmy możliwość zniesienia ograniczeń dotyczących regularnych lotów od 1 lutego. Oznacza to, że wszystkie linie lotnicze, które obsługiwały i nadal działają w Gruzji, a nawet nowe linie, które chcą wjechać do Gruzji, będą mogły planować i obsługiwać regularne loty na określonych częstotliwościach. Oczywiście będzie to realizowane zgodnie ze wszystkimi protokołami medycznymi i zasadami bezpieczeństwa. Wiele linii lotniczych na całym świecie już to robi. Dlatego uważamy, że nie będzie to stanowić dodatkowego zagrożenia — podkreśliła Natia Turnava na posiedzeniu.

Aby przekroczyć granice Gruzji, należy spełnić jeden warunek. A mianowicie, każdy podróży powinien posiadać potwierdzenie wykonania kompleksowego cyklu szczepień na koronawirusa. To zwolni turystów z wszelkich obostrzeń. Po przejściu pełnego cyklu szczepień nie będzie trzeba nawet posiadać negatywnego testy na wirusa. Kwarantanna też nie wchodzi w grę.

Gruzja znów się otwiera, fot. pixabay/ jplenio, pixabay license 

Warto podkreślić, że osoby jeszcze niezaszczepione również będą miały możliwość wjazdu do Gruzji. Luzowanie restrykcji obejmie kilka państw, który obywatele będą musieli wykonać maksymalnie 72 h przed podróżą testy PCR na koronawirusa.

Po przyjeździe, osoby niezaszczepione będą musiały poddać się samoizolacji przez 3 dni. Trzeciego dnia należy wykonać kolejny test PCR, który potwierdzi brak wirusa w organizmie turysty.

Gruzja znów się otwiera, fot. pixabay/ JLB1988, pixabay license 

Mieszkańcy i obywatele państw, którym Gruzja pozwoli przekroczyć granicę od 1 lutego 2021 roku, to: kraje Unii Europejskiej, Izrael, Szwajcaria, USA, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn.

Bez wątpienia Gruzja to piękny kraj, który niemal każdego sezonu jest hitem wśród polskich turystów. Nic dziwnego, ponieważ kraj położony wokół Kaukazu zapiera dech w piersiach i ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji. Jest to idealny kierunek dla osób kochających aktywne spędzanie czasu i górskie wędrówki.

Niedawno pisaliśmy o Polaku, który spędził samotną noc na pustyni. Miał spełnić swoje marzenie, a przyszli po niego Beduini.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: tanie-loty, gov, interpressnews

Hubert MrozowiczAutor

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >
pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >