Restrykcje w Portugaliiturysci.pl

Od soboty przez dwa najbliższe weekendy po 13:00 zakaz wychodzenia z domu. Portugalia zwiększa restrykcje

Restrykcje są zaostrzanie nie tylko w Polsce, ale także w innych państwach. Przykładem jest Portugalia, gdzie zostanie wprowadzony zakaz wychodzenia z domów. Będzie to trwało dwa tygodnie. To ważna informacja dla turystów.

Restrykcje zostaną wprowadzone w Portugalii, która podobnie jak Polska zmaga się z drugą falą zachorowań na koronawirusa. Zakaz wychodzenia z domu będzie trwał przez dwa tygodnie. Takie obostrzenia mogą pokrzyżować plany osób, które planowały podróże do kraju ze stolicą w Lizbonie.

Niebywałe, co robią Polacy, by obejść obostrzenia. Słowa właściciela hotelu powalająNiebywałe, co robią Polacy, by obejść obostrzenia. Słowa właściciela hotelu powalająCzytaj dalej

Restrykcje w Portugalii. Zakaz wychodzenia z domów

Informacje na temat nowych, rygorystycznych decyzji potwierdził portugalski premier Antonio Costa. Zrobił to na konferencji prasowej w Lizbonie, na której potwierdził, że wprowadzone zostaną najsurowsze restrykcje.

Mowa o godzinie policyjnej oraz lockdownie, który będzie obowiązywał w weekendy. Wcześniej takie zasady obowiązywały już w 121 powiatach tego iberyjskiego państwa. Teraz ta liczba została zwiększona do 191. Wynika z tego, że ponad 80 procent mieszkańców Portugalii zostanie dotkniętych przez nowe restrykcje.

- Sytuacja stała się bardzo poważna. Jest gorzej niż podczas pierwszej fali epidemii. Być może niebawem będziemy musieli wprowadzić kolejne obostrzenia - powiedział podczas spotkanie z mediami Costa.

Premier Portugalii zaznaczył, że od soboty przez dwa najbliższe weekendy po godz. 13. nastąpi zakaz wychodzenia z domów, z wyjątkiem konieczności udania się do pracy, po niezbędne zakupy lub w nagłej sytuacji.

Dodatkowo podkreślił, że planowane przez niektóre sieci wczesne otwieranie sklepów nie nastąpi. Co więcej, zagroził karami dla właścicieli placówek handlowych, jeżeli obiekty będą otwierane w weekendy przed godziną 8:00.

Od soboty przez dwa najbliższe weekendy po 13:00. zakaz wychodzenia z domu. Portugalia zwiększa restrykcjeOd soboty przez dwa najbliższe weekendy po 13:00. zakaz wychodzenia z domu. Portugalia zwiększa restrykcjeCzytaj dalej

To złe informacje dla turystów, którzy planowali podróże w Portugalii. Zakaz wychodzenia z domów w weekendy oznacza zakaz przemieszczania się, a co za tym idzie - zakaz zwiedzania. Złamanie tych zasad jest równoznaczne z otrzymaniem kary.

Kilka dni temu pisaliśmy, że Portugalia wprowadziła stan wyjątkowy. W piątek 6 listopada prezydent Marcelo Rebelo de Sousa wystąpił w specjalnym wystąpieniu telewizyjnym, w którym podkreślił, że wieczorem parlament zatwierdził wprowadzenie takiego rozwiązania. Za tą decyzją opowiedziało 84 procent deputowanych.

Wprowadzenie stanu wyjątkowego to kolejna decyzja, która drastycznie może ograniczyć ruch turystyczny w kierunku Europy Zachodniej. To natomiast bez wątpienia będzie miało wpływ na trudną sytuację branży lotniczej.

Dzisiaj grzeje: 1. Ogłoszono ważny komunikat dla wszystkich klientów. Ogromna złość i rozczarowanie po słowach biura podróży
2. Uwaga: Pilna wiadomość dla Polek i Polaków. Od 5 grudnia nowe zasady, czeka nas ogromna zmiana dot. funkcjonowania na drodze
3. Z ostatniej chwili: Samolot był już w powietrzu, nagle doszło do porażającej awarii. Za polskimi granicami wszyscy wstrzymali oddech

Przewoźnicy z tygodnia na tydzień wprowadzają cięcia w siatkach lotów międzynarodowych ze względu na coraz bardziej dotkliwe restrykcje ogłaszane przez władze. To kolejny dowód, że druga pandemia zarażeń, która nastąpiła jesienią, uderzyła w turystykę bardziej, niż można było się spodziewać. Trudna sytuacja panuje już w Niemczech, Francji i Hiszpanii.

W W "Milionerach" padło pytanie za pół miliona złotych. Łatwizna dla podróżników i fanów architekturyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna inwestycja PKN Orlen na Bałtyku. Milowy krok do transformacji energetycznej
  2. Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
  3. W weekend pogoda nie będzie rozpieszczać. Nad Polskę zbliżą się front, który nie zachęci do podróżowania
  4. Ogłaszają weekendowy lockdown. Podali szczegóły. Za polską granicą podjęto decyzję
  5. Zrobili zdjęcie na wycieczce w górach. Nie mogli uwierzyć własnym oczom. Niewiarygodne
  6. Pudelek stracił właścicieli przez koronawirusa. Gdy myślał, że nikt mu już nie został, w drzwiach stanął niespodziewany gość
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Źródło: TVP Info, Onet

Następny artykuł