Turysci.pl > Świat > Ranking najbardziej rozczarowujących miast świata. Wyniki są zaskakujące
Michał Fitz
Michał Fitz 12.02.2023 11:42

Ranking najbardziej rozczarowujących miast świata. Wyniki są zaskakujące

Bangkok
fot. CanvaPro/zroakez

Często wyobrażenia turystów rozmijają się z tym, czego doświadczają, gdy już przyjadą na miejsce wypoczynku. Zwiedzanie jakich miast jest dla wczasowiczów najbardziej rozczarowujące? Belgijski magazyn "Le Soir" przeanalizował opinie tysięcy turystów i wybrał 10 miejsc, które ich najbardziej zawiodły.

Co ciekawe, w zestawieniu tym znalazły się nawet absolutne, podróżnicze klasyki, które na swojej liście ma każdy wielbiciel wojaży. Może warto je więc wykreślić?

Najbardziej rozczarowujące miejsca do zwiedzania - Top 3

Trzeba przyznać, że znalezienie się na podium akurat tego plebiscytu na pewno nie jest powodem do dumy. Jakie miasta najbardziej rozczarowały turystów. Trzecie miejsce zajął Singapur. Ten według turystów jest miastem zbyt głośnym, nastawionym głównie na pogoń za karierą, a nie zwiedzanie.

Druga pozycja przypadła za to tureckiej Antalyi. To turystyczny kurort, który co roku przyciąga do siebie dziesiątki tysięcy wczasowiczów. Ci, którzy chcą tam jednak robić coś poza leżeniem nad basenem i korzystaniem z all inclusive, będą mocno zawiedzeni. Ambitniejsi turyści zgodnie przyznają bowiem, że nie ma tam niczego ciekawego do zwiedzania.

Średnio zaszczytne, pierwsze miejsce w plebiscycie magazynu "Le Soir" przypadło Bangkokowi. Jak napisano, nie ma w tym mieście wiele do zwiedzania i nadaje się ono w zasadzie tylko dla szukających przygód i dobrej zabawy młodych ludzi. Ci, którzy jadą tam zobaczyć coś ciekawego, zwykle wracają zawiedzeni.

Jakie są inne, najbardziej rozczarowujące miejsca do zwiedzania

Co ciekawe, w zestawieniu znalazły się też tak popularne miasta jak Paryż czy Tokio. Co nie pasuje turystom w tych miejscach? Paryż miał przez lata zatracić swój urok. Miasto jest coraz brudniejsze, szczególnie poza ścisłym centrum, a na każdym kroku czają się oszuści, którzy próbują nieuczciwie zarobić na turystach.

Tokio z kolei jest po prostu dla wielu zbyt ciasne i za duże. Podróże z jednej części miasta do drugiej potrafią zająć naprawdę długo. Wielu turystów nie potrafi też przyzwyczaić się do wszechobecnego tłoku, który odbiera im radość ze zwiedzania.

  1. "Najwyższy stopień zagrożenia". Cały obszar Tatr został zamknięty

  2. Pokazała, co się wyprawia na stoku pod Zakopanem. Nawet psy jeżdżą na nartach?

  3. Gdzie spędzić ferie w Polsce? 5 najpiękniejszych miejsc w zimowej odsłonie

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

źródło: bankier.pl

Tagi: Zwiedzanie