Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Rajskie all inclusive tańsze nawet o 600 zł. To uwielbiany przez Polaków kierunek
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 31.10.2023 16:47

Rajskie all inclusive tańsze nawet o 600 zł. To uwielbiany przez Polaków kierunek

Bar
Fot. Shutterstock/Solomakha

Wczasowicze sceptycznie patrzą na jeden z egipskich kurortów, który jest oddalony o 500 kilometrów od Strefy Gazy, gdzie toczy się wojna. Z tego powodu ceny gwałtownie zaczęły spadać. Zyskują wówczas inne kraje, gdzie turystów przybywa. To z kolei przekłada się tam na wzrosty cen.

W ostatnim czasie ceny w Szarm el-Szejk w Egipcie spadły o ponad 100 złotych. Ogromna różnica jednak jest w porównaniu do roku poprzedniego - wskazuje Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata. 

Ceny wycieczek zagranicznych na lato 2024 r.

Kiedy ceny wycieczek organizowanych do popularnych krajów rosną, w Egipcie zaczynają spadać. Trudno się jednak temu dziwić, bowiem podróżni ostrożnie podchodzą do planowania tam wakacji. Wielu już zdążyło odwołać jesienne i zimowe wyjazdy, ale także te przyszłoroczne. Zyskują więc inne destynacje, gdzie turystów przybywa.

Według najnowszego raportu Instytutu Badań Rynku Turystycznego Traveldata dot. badania cen w biurach podróży wynika, że o 13 zł wzrosła w ostatnim tygodniu października br. średnia cena wycieczki z wylotem między 5 a 11 sierpnia 2024 roku. To druga podwyżka z rzędu, jednak wciąż znikoma. 

Ceny do Szarm el-Szejk w Egipcie spadają. Turyści obawiają się podróży

Największe zniżki w ostatnim czasie zaobserwowano w przypadku wakacji w Szarm el-Szejk, bo aż o 129 zł. Potaniały też wycieczki w Maroku i Dalamanie (o 93 zł i 58 zł).

Porównując z cenami sprzed roku, ceny do Egiptu są niższe o 117 zł. W przypadku kurortu Szarm el-Szejk różnica jest ogromna, bowiem wynosi aż 591 zł, do Marsa Alam 258 zł i do Hurghady 214 zł. Według raportu najtańsze wyjazdy do Egiptu oferują biura takie jak Coral Travel i TUI Poland. 

Polacy uwielbiają spędzać w tych miejscach wakacje. Teraz będą płacić więcej

W minionym tygodniu wzrosły ceny wycieczek organizowanych przez biura podróży do kilku najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków To m.in. Wyspy Kanaryjskie, za które trzeba zapłacić o 58 zł więcej, do Bułgari o 7 zł, a do Grecji o 6 zł.

Porównując z poprzednim rokiem najbardziej wzrosły ceny w przypadku Wysp Kanaryjskich, Turcji oraz Grecji. Droższe wycieczki okazały się też do Włoch, na Maltę, do Portugalii.