Turysci.pl > Poradnik podróżnika > "Przetestowałem najlepsze triki podróżnicze w sieci". Już wiem, które porady faktycznie działają
Natalia Księżak
Natalia Księżak 06.10.2023 09:40

"Przetestowałem najlepsze triki podróżnicze w sieci". Już wiem, które porady faktycznie działają

triki podróżnicze
East News/Gorgev

Internet pełny jest porad i trików dotyczących taniego i przyjemnego podróżowania.  W ostatnim czasie jeden z ekspertów z branży przetestował kilka wakacyjnych porad z TikToka, aby dowiedzieć się, które z nich faktycznie działają. 

Mężczyzna chciał ostatecznie obalić kilka podróżniczych mitów z sieci. Okazało się jednak że niektóre porady rzeczywiście pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy! 

"Przetestowałem najlepsze triki podróżnicze w sieci". Oto dowody

Chociaż media społecznościowe są pełne ludzi twierdzących, że ich triki podróżnicze są najlepszą rzeczą od czasów wynalezienia walizki na kółkach, nie dla wszystkich pasażerów ich wskazówki okazują się tak przydatne.

Michael Corrigan, założyciel i dyrektor generalny internetowego sklepu turystycznego Trtl Travel, wypróbował kilka popularnych wakacyjnych trików i przedstawił twarde dowody. 

Szukanie tanich lotów w trybie incognito. Ekspert ujawnia podróżnicze porady

Jednym z trików, które poddał testowi, było użycie trybu incognito w przeglądarce wyszukiwarki w celu zdobycia tańszych lotów. Chociaż kilka wpływowych osobistości z branży turystycznej na TikTok pochwaliło ten pomysł , Michael nie był przekonany.

„Kiedy próbowaliśmy odtworzyć w ten sposób kilka popularnych stron rezerwacji lotów, takich jak Ryanair i EasyJet, otrzymaliśmy te same kwoty. Usunięcie plików cookie nie ma wpływu na cenę. Na to wpływają inne zmienne, np. data rezerwacji, miejsce docelowe i trasa lotu" - mówi Corrigan.

„Możliwe, że to działa w określonych witrynach, ale nasze dowody sugerują, że nie jest to niezawodny sposób na tańsze loty ” - dodaje.

Podróżnicze triki które działają. Tańsza rezerwacja w hotelu

Wczasowicze, którzy dzwonią do hoteli, aby zarezerwować pokój, mogą wykupić pobyt za znacznie niższą cenę? Okazuje się, że ten trik może być rzeczywiście opłacalny

Dzieje się tak dlatego, że hotele wolą oferować pokoje po niższych cenach, niż widzieć, jak klienci dokonują rezerwacji za pośrednictwem porównywarek hoteli takich jak np. Booking.

Michael dodał: „Chociaż trudno jest udowodnić, że to zawsze działa, sprawdziliśmy tę teorię w kilku hotelach. Zaobserwowaliśmy oszczędności aż 25% na standardowym pokoju dwuosobowym.”