Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Na topie > Przełomowa usługa polskiego biura podróży. Zapłaci za urlop, jeśli spadnie deszcz
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 17.05.2023 07:30

Przełomowa usługa polskiego biura podróży. Zapłaci za urlop, jeśli spadnie deszcz

Grecja
Fot. Pixabay

Pogoda podczas wakacji to jeden z kluczowych elementów. Niestety nie mamy na niego najmniejszego wpływu. Biuro podróży Itaka chce wypłacić rekompensatę turystom, jeśli podczas ich urlopu spadnie deszcz.

Nad polskim morzem aura bywa bardzo nieprzewidywalna, dlatego wiele osób decyduje się na zagraniczne wakacje. Na południu Europy pogoda jest już o wiele bardziej przewidywalna, jednak nawet tutaj czasami pojawiają się opady deszczu. Itaka przygotowała na taką ewentualność specjalne ubezpieczenie.

Przełom na rynku. Zapłacą za deszczowe dni podczas wakacji

Itaka jako pierwsze biuro podróży w Polsce postanowiła przygotować ofertę ubezpieczenia, dzięki któremu turyści otrzymają rekompensatę za każdy dzień ich wyjazdu, podczas którego będzie padał deszcz.

Ubezpieczenie powstało we współpracy z Climatica Insurance Solutions. Po wykupieniu specjalnego pakietu, którego ceny będą zaczynały się od 69 zł, turyści będą automatycznie otrzymywać rekompensatę za każdy deszczowy dzień. Oczywiście Itaka wraz z partnerem przygotowała specjalne kryteria, które muszą być spełnione, aby turyści otrzymali odszkodowanie.

Ubezpieczenie od pogody tylko w niektórych krajach

Z nowej usługi Itaki nie skorzystają wszyscy urlopowicze. Jednak lista kierunków objęła wszystkie najpopularniejsze wakacyjne kraje. Jak informuje "Rzeczpospolita", przed złą pogodą będą mogli zabezpieczyć się urlopowicze lecący do Bułgarii, Egiptu, Grecji, Włoch, Portugalii, Turcji i Hiszpanii. 

Warto dodać, że rekompensata za deszczowy dzień będzie wynosiła 250 zł. Dodatkowo na jej wypłatę urlopowicze mają czekać tylko 1-2 dni. Kiedy tylko zostaną spełnione wszystkie kryteria, Itaka niezwłocznie będzie kontaktowała się z klientami i uzgadniała sposób przekazania pieniędzy.

Itaka zapewni wakacje idealne, albo bliskie ideału?

- To nasz kolejny krok do zapewnienia klientom jak najbardziej satysfakcjonującego doświadczenia podróżniczego - powiedział na temat nowej oferty wiceprezes Itaki Holdings Piotr Henicz.

Dodał on również, że w ostatnich latach Itaka dołożyła starań, aby maksymalnie dostosować się do oczekiwań podróżnych. Powstały aplikacje Itaka, a także Itaka smart, dzięki której podróżni mogą dostosować wakacje do swoich oczekiwań w ramach pakietowania dynamicznego. 

- Jako pierwszy touroperator w Polsce dodajemy ubezpieczenie od opadów. To potwierdza, że interesują nas rozwiązania wyznaczające nowe kierunki, wychodzące poza schematy - podsumował Henicz.