Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Przejechał taksówką trasę jak z Otwocka do Łodzi za grosze. Tam takie ceny to norma
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 13.03.2024 10:20

Przejechał taksówką trasę jak z Otwocka do Łodzi za grosze. Tam takie ceny to norma

taxi w Tajlandii
fot. Canva, Tiktok

W Polsce mało osób decyduje się na przejazdy taksówką na dalszych trasach. Wszystko z powodu wysokich cen transportu. Jak się okazuje, w niektórych krajach jest inaczej. 

Taksówki popularnym środkiem transportu w Tajlandii

Tiktoker Mateusz Myla opublikował w serwisie nagranie, w któym opowiada o cenach za prywatny transport w Tajlandii.

"Kiedy w Europie przejazd taksówką wydaje się absurdalny, bo dosłownie będzie kosztować kilkaset złotych, w Azji wygląda to zupełnie inaczej" - tłumaczył tiktoker. Polak dodaje, że wybór tego środka transportu w Tajlandii jest często o wiele bardziej opłacalny niż np. pociągu czy autobusu. 

150 km za niecałe 50 zl

Tiktoker podał jako przykład przejazd na trasie Bangkok - Pattaya. Trasa wynosi ok. 150 km. Wyprawa autobusem kosztowałaby w tej opcji ok. 18 zł, przy czym - jak podkreśla Mateusz Myla - doliczyć należy dojazd na dworzec w Bangkoku (ok. 20 zł) i w miejscowości Pattaya (ok. 15 zł), co finalnie wyniesie ok. 55 zł. 

Czytaj więcej: Kupił los za zaledwie 5 zł. Zgarnął duże pieniądze

"Przejazd prywatną taksówką z Bangkoku do Pattayi kosztuje ok. 800 batów (ok. 88 zł - red.), wliczając w to odbiór z mieszkania lub hotelu oraz dojazd pod wskazany adres" - dodał. 

Dobra okazja na przejazd dla dwóch osób

Tiktoker wyjaśnił, że prawdopodobnie większość z odbiorców będzie podróżować w duecie, przez co finalna kwota wyniesie ok. 45 zł za osobę. Polak podkreśla, że dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzicie mnóstwo czasu. 

@mateuszmyla

Taksówki w Tajlandii są naprawdę tanie, dlatego często wybór ich jako środka transportu będzie tańszy niż na przykład autobus czy pociąg. 🚕 [markawlasna]

♬ dźwięk oryginalny - Myla ❤️

"Jak widzicie Tajlandia naprawdę jest tania, po prostu trzeba  wiedzieć, jak się do tego wszystkiego zabrać" - podsumował.