Program podróżniczy. Który lubicie najbardziej?pxhere.com/ domena publiczna

Oglądacie programy podróżnicze? W polskiej telewizji jest w czym wybierać

Program telewizyjny jest idealnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Warto sięgać po propozycje podróżnicze. W polskiej telewizji można znaleźć dużo programów, które poszerzają wiedzę o świecie. Lubicie je oglądać?

Program telewizyjny to uwielbiana przez wiele osób forma wypoczynku. Istnieje mnóstwo gatunków - serwisy informacyjne, seriale, teleturnieje, reality show czy talent show. Są jednak też programy podróżnicze, które wśród Polaków cieszą się dużą popularnością. Pokazują je nawet największe stacje. Poniżej przedstawiamy kilka tytułów. Który z nich lubicie najbardziej?

Program podróżniczy. Który jest waszym ulubionym?

Najbardziej popularny jest "Kobieta na krańcu świata" Martyny Wojciechowskiej. Jest emitowany na antenie stacji TVN od 20 września 2009 roku. Jego ideą są podróże po świecie w celu poznania niezwykłych kobiet, które odwiedza prowadząca program. Poruszane są także trudne tematy jak seksizm, przemoc, bieda, znęcanie się nad zwierzętami, polowania na ludzi, etyka pracy i prawa człowieka.

Polacy uwielbiają też "Boso przez świat", czyli najbardziej znany program Wojciecha Cejrowskiego. Większość odcinków ukazuje piękno Ameryki Południowej, w której zakochał się polski podróżnik. W pozostałych można zobaczyć kraje z całego świata. To, co łączyło wszystkie odcinki, to kolorowa koszula prowadzącego, który dopasowywał jej barwy do dominujących w danym regionie.

Wiele lat temu emitowany był też "Pieprz i wanilia". Prezenterami byli Tony Halik i Elżbieta Dzikowska. Pokazywali oni nagrania ze swoich podróży. Znacie jakieś inne programy podróżnicze? Uważacie, że można się z nich czegoś nauczyć? Podzielcie się swoją wiedzą i opinią w komentarzach na Facebooku.

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł