Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Prawdziwa egzotyczna perełka. To raj bez turystów
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 24.02.2024 08:35

Prawdziwa egzotyczna perełka. To raj bez turystów

Koh Adang
Fot. Canva

Przy tej wyspie Phuket może odejść w zapomnienie. Tuż obok czai się rajska perełka, na której nie ma tłumu turystów.

Ta perełka z pewnością przypadnie do gustu osobom poszukującym ciszy, spokoju i ucieczki od cywilizacji. Jej piękne plaże z białym piaskiem otoczone są lazurowymi wodami, a pod powierzchnią oceanu kwitnie bujne życie na rafach koralowych. To miejsce, gdzie można mieć plażę na wyłączność.

Jaka wyspa w Tajlandii jest najlepsza? Poznajcie Koh Adang

Wyspa Koh Adang jest w całości parkiem narodowym i w dużej mierze pokryta jest niedostępną dżunglą. Główne atrakcje znajdują się w obrębie parkowego kempingu i plaży. Na miejscu dostępne są domki dla turystów, budynki z wieloosobowymi noclegami, namioty, restauracja i obiekty parkowe. Wszystko w sielskiej atmosferze.

Dla tych, którzy szukają życia nocnego i imprez, Koh Adang to zdecydowanie zły adres. Po kolacji na wyspie zazwyczaj panuje cisza, a wyspa zapada w sen. Dla szukajacych więcej rozrywki, warto zainteresować się pobliską Koh Lipe.

Co jest fajnego w Tajlandii? Atrakcje na wyspie Koh Adang

Na wyspie Koh Adang znajduje się wiele atrakcji, które zapewniają niezapomniane doświadczenia. Na miejscu można odkryć praktycznie własną, prywatną plażę, która zdaje się być przeznaczona na wyłączność, przez znikomą ilość turystów. Dla tych którzy marzą o spokojnym dniu na rajskiej plaży, nie muszą szukać daleko. Wystarczy poprosić swojego kapitana, aby udał się na objazd wyspy.

Nie tylko białe, ale także czarne plaże czekają na odkrycie na Koh Adang. Aby je znaleźć, należy pojechać łodzią typu longtail na północny kraniec wyspy, gdzie znajduje się plaża z czarnym piaskiem. Oprócz plażowania, można podjąć się przygody z nurkowaniem, zabierając ze sobą własny sprzęt lub wypożyczając go w restauracji

Na Koh Adang można także zdecydować się na kemping. Nocleg w namiocie kosztuje 255 bahtów (ok. 30 zł. ) za noc dla dwóch osób, a biwakowanie z własnym namiotem to wydatek zaledwie 30 bahtów (mniej niż 4 zł.). Warto pamiętać, że warunki pogodowe mogą wpłynąć na możliwość rozbicia obozu. Planując wyprawę, najlepiej zaopatrzyć się w potrzebny sprzęt w Bangkoku. Dodatkową atrakcją jest wodospad Kinaree, który można zobaczyć zbliżając się do punktu widokowego nr 3 podczas wędrówki po wyspie. To wąski zestaw wodospadów, który spływa ze stromego klifu, tworząc malowniczy widok.

Ile kosztuje Tajlandia na 2 tygodnie? Jak dostać się do Koh Adang?

Aby dotrzeć na wyspę Koh Adang, istnieje tylko jednen sposób - łódź. Można popłynąć tam kajakiem lub skorzystać z taksówki wodnej. Obie możliwości są tanie. Wypożyczenie taksówki w pobliżu Sunrise Beach na postoju taksówek kosztuje 100 bahtów za osobę (ok. 12 zł. ).

Posiadając lokalną tajską kartę SIM, można zdobyć numer telefonu kapitana łodzi i zadzwonić do niego gotowym, na odebranie z powrotem na Koh Lipe.  Inną opcją dotarcia na Koh Adang jest spływ kajakiem z Koh Lipe. Lokalni Tajowie mogą powiedzieć, że jest to zbyt daleko, aby pływać kajakiem, ale jeśli masz doświadczenie wszystko będzie w porządku. Nie zalecamy jednak bardziej szalonych pomysłów (śmiałkowie próbowali dostać się na wyspę wpław), ponieważ wyspy są znacznie dalej od siebie, niż się wydaje. Dodatkowo, ruch łodzi pomiędzy Koh Adang i Koh Lipe może sprawić, że taka kąpiel byłaby niebezpieczna.

Źródło: gettingstamped.com, snorkeling-around.com