Turysci.pl > Świat > Poszedł na pizzę w Egipcie. Efekt? "Pani Magda nie byłaby zadowolona"
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 10.11.2023 12:54

Poszedł na pizzę w Egipcie. Efekt? "Pani Magda nie byłaby zadowolona"

Restauracja
Fot. TikTok-@innastronaswiata, Shutterstock_Casperintown

Podróżowanie pozwala nam poznawać nie tylko inne kultury, ale także smakować tradycyjnych lokalnych potraw. Mocno zróżnicowana regionalnie jest m.in. kuchnia w Egipcie. TikToker podróżniczy podczas swojego pobytu postanowił przetestować słynne danie, które znają nawet Polacy. Różnica była ogromna.

Na tiktokowym profilu @innastronaswiata autor opublikował materiał wideo, w którym sprawdza, jak pizzę wykonuje się w kurorcie w Hurghadzie. Był mocno zaskoczony. 

Podróż do Hurghady zwieńczona wizytą w pizzerii. Turysta przeżył szok

Pizza to we Włoszech jedna z najczęściej zamawianych pozycji z karty menu. Uwielbiają ją lokalsi i przybywający turyści. Jest bowiem wyjątkowa. Zrobiona na cienkim cieście charakteryzuje się smakiem, który podbija serca wszystkich smakoszy. Amerykańska z kolei ma w sobie grubsze ciasto i mnóstwo składników na wierzchu. Taką wersję serwuje właśnie sieć pizzerii Pizza Hut.

Popularne kurorty turystyczne mają to do siebie, że są dostosowane do niemalże każdego turysty. Oferują restauracje z różnorodną kuchnią, także amerykańską. Nietrudno znaleźć tam lokale, które występują również w Polsce. Jednym z nich jest właśnie Pizza Hut, ale jak się okazuje, wygląd i smak pizzy trochę się tam różni, o czym z resztą przekonał się TikToker podróżniczy, który postanowił zamówić w Hurghadzie pizzę neapolitańską. 

Pizza pizzy nie równa. Test popularnego dania w wersji egipskiej

“Pizza neapolitańska to pizza na chudym cieście z wyrośniętymi brzegami, oparta tylko i wyłącznie na sosie pomidorowym, ze szczyptą cukru, z czosnkiem, oliwą z oliwek, mozzarellą oraz kilkoma listkami bazylii” - mówi na wstępie tiktoker. Zupełnie inaczej jednak wygląda ona w pizzerii Pizza Hut, gdzie utrzymany jest styl amerykański.

“Nie wygląda to apetycznie, tak jak się spodziewałem. (...) Pizza pozbawiona jakiegokolwiek smaku. (...) Samo ciasto fatalne, ogólnie nie wiem jak można coś takiego jeść” - słyszymy na filmiku.

Tradycyjne potrawy w Egipcie. Tego turyści powinni spróbować

Wybierając się do Egiptu, znacznie lepszym pomysłem jest skosztowanie tradycyjnych potraw. Do najbardziej znanych należą: Koshary (mieszanka ryżu, makaronu i soczewicy), Hamam Mahsi (nadziewane gołębie), Molokhiya (zupa z juty) i Hawawshi (kanapka z mięsem). Podstawą pożywienia w Egipcie jest tradycyjnie ryż, warzywa i owoce, szczególnie lokalna odmiana bobu, który podaje się na śniadanie.