Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Polskie miasto podbija serca turystów? Brytyjczycy są zauroczeni
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 23.03.2024 16:35

Polskie miasto podbija serca turystów? Brytyjczycy są zauroczeni

Warszawa
Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK-East News

Tor Brierley to brytyjska dziennikarka, która odwiedziła wiele destynacji w Europie. Jednak to polskie miasto, szczególnie przypadło jej do gustu.

Stolica Polski bywa często niedoceniana przez turystów i…samych Polakow. Dziennikarka z wysp gorąco zachęca jednak do jej odwiedzenia. Zdradza, co wyróżnia Warszawę i co skradło jej serce w tym mieście…

Warszawa to wspaniałe miejsce dla miłośników historii

Brierley, jako pasjonatka historii, została oczarowana Warszawą. Odnalezione fragmenty muru getta miejskiego oraz najmłodsze Stare Miasto w Europie to tylko kilka z miejsc, które wzbudziły jej zachwyt. Starówka, zniszczona w czasie II wojny światowej, została praktycznie w całości odbudowana, a jej wierność względem pierwowzoru jest dla dziennikarki niezwykle zadziwiająca.

Zdaniem Tor, aby lepiej zrozumieć wpływ II wojny światowej na miasto, warto wziąć udział w odpowiedniej wycieczce. Osobiście uczestniczyła w oprowadzeniu po warszawskim getcie, gdzie miała okazję dowiedzieć się wiele o okrucieństwach, które wywarły ogromny wpływ na historię Żydów zarówno w Warszawie, jak i w całej Europie.

Na co uważać w Warszawie? Turyści doceniają jedno

"Warszawa to miejsce o nienagannym poziomie bezpieczeństwa. Czułam się niezwykle bezpiecznie w mieście jako samotna podróżniczka, nawet w nocy, pijąc koktajl lub dwa. Miasto jest dobrze oświetlone, w całym mieście widoczna jest obecność policji po godzinach, a mieszkańcy są pomocni i przyjaźni" - przyznaje dziennikarka na portalu Travel Off Path.

Podczas konferencji “Europolis. Miasto bezpieczne i otwarte”, ogłoszono raport o bezpieczeństwie i otwartości polskich miast. W rankingu 66 miejscowości Warszawa zajęła pierwsze miejsce.
 

Ile kosztuje zwiedzanie Warszawy? Turyści są pozytywnie zaskoczeni

Tor Brierley zachwala także atrakcyjne ceny w Warszawie i stwierdza, że miasto jest doskonałym miejscem dla podróżujących z ograniczonym budżetem. Zwraca uwagę na ogromny wybór darmowych wycieczek po mieście prowadzonych przez lokalnych przewodników, którzy posługują się językiem angielskim. Dodaje, że wiele muzeów w Warszawie oferuje również darmowe wejścia.

Opcje zakwaterowania, ceny żywności i napojów są przystępne. "Warszawa to świetne miejsce do podróżowania, jeśli nie chcesz martwić się o finanse lub sprawdzanie cen. To także świetne miejsce dla podróżujących samotnie kobiet" - podkreśla Tor.

Zobacz też: Polacy oszaleli na punkcie tej wyspy. Rekordowa liczba turystów 
 

Źródło: um.warszawa.pl