Polsat News: częściowy lockdown we WłoszechUnsplash.com/ Ashkan Forouzani

Jest decyzja rządu. Od jutra częściowy lockdown. Europejskie wiadomości są niepokojące

Polsat News przekazał informacje, które docierają zza granicy. Władze jednego z państw postanowiły wprowadzić częściowy lockdown. Jest to spowodowane coraz większą liczbą zakażeń koronawirusem. O jakie państwo chodzi?

Polsat News podaje informacje na temat decyzji, którą podjęto w jednym z państw w Europie. Z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem postanowiono wprowadzić lockdown. Będzie on jednak jedynie częściowy. Na jakie zmiany muszą się przygotować mieszkańcy tego kraju?

Nie żyje, we wtorek pogrzeb polskiego artysty. Tysiące Polaków będzie tęsknić, był popularną gwiazdą turystycznego PodhalaNie żyje, we wtorek pogrzeb polskiego artysty. Tysiące Polaków będzie tęsknić, był popularną gwiazdą turystycznego PodhalaCzytaj dalej

Polsat: władze wprowadzają częściowy lockdown

Państwo, o którym mowa, to Włochy. Premier Giuseppe Conte w nocy z soboty na niedzielę podpisał dekret, który określa nowe restrykcje wynikające z pandemii koronawirusa. Zorganizowane zostało specjalne spotkanie z mediami, na którym poinformowano, że w sobotę liczba nowych zakażeń w ciągu doby przekroczyła 20 tysięcy.

Zaczęło się, Polacy ruszyli do sklepów. Wykupują jeden produkt, trzeba się śpieszyć, podobnie dzieje się już w Niemczech, niewiarygodneZaczęło się, Polacy ruszyli do sklepów. Wykupują jeden produkt, trzeba się śpieszyć, podobnie dzieje się już w Niemczech, niewiarygodneCzytaj dalej

Liczby rosną bardzo szybko. Dodano, że obciążenie narodowego systemu ochrony zdrowia "osiągnęło niepokojący poziom". Władze Włoch nie chcą, aby sytuacja skończyła się podobnie jak na wiosnę. Przypominamy, że wtedy kraj ze stolicą w Rzymie był państwem w Europie z największą liczbą zachorowań.

- Musimy zrobić wszystko, co możliwe, aby chronić zdrowie i gospodarkę. Stąd potrzeba bardziej restrykcyjnych kroków - wyjaśnił na spotkaniu Giuseppe Conte. Według nowych przepisów zamknięte zostaną kluby fitness i ośrodki spa. Zakazane będzie też organizowanie wesel. Jednak to nie wszystkie zmiany. Od poniedziałku we Włoszech restauracje, bary, cukiernie i lodziarnie będą mogły być czynne jedynie do godziny 18:00. Z kolei zostaną kina, teatry, sale gier i kasyna, siłownie i baseny zostaną całkowicie zamknięte.

Zamknięte kin i teatrów zostało potwierdzone przez włoskiego ministra kultury Dario Franceschini. - Bolesne jest zamknięcie teatrów i kin. Ale absolutnym priorytetem jest ochrona życia i zdrowia wszystkich na wszelki możliwy sposób - napisał na Twitterze polityk.

Dodał, że rząd ma świadomość niebezpieczeństwa jakim ta decyzja jest dla osób utrzymujących się z kultury. Zapewnił, że władze będą się starały, aby przerwa w działalności placówek kultury była możliwie najkrótsza. Poinformował również, że podobnie jak w poprzednich miesiącach, przedsiębiorcy dostaną wsparcie od państwa. Mogą na nie liczyć również nich pracownicy.

Ograniczenia na Boże Narodzenie?

Włochy zapowiedziały stanowczą walkę z drugą falą epidemii. Z tego powodu mogą pojawić się restrykcje w okresie Bożego Narodzenia. Możliwe jest ograniczenie podróży między regionami Włoch wyłącznie do potrzeb wynikających z pracy i nauki. Oznacza to, że nie każdy będzie mógł spędzić Boże Narodzenie w rodzinnym gronie, jeśli członkowie mieszkają w różnych częściach kraju.

- Musimy znaleźć odpowiednie kroki, które pozwolą nam wszystkim spędzić razem Boże Narodzenie - mówił Luigi Di Maio. Musimy natychmiast zapewnić krajowi bezpieczeństwo, by ochronić zdrowie wszystkich i pozwolić przetrwać naszej gospodarce - tłumaczył minister do spraw polityki regionalnej Francesco Boccii. "Rygorystyczne, zdecydowane i poważne kroki" po to, by uniknąć "drastycznych" restrykcji zapowiedział znów minister zdrowia Włoch Roberto Speranza.

Nowe restrykcje w Polsce

Włochy nie są jedynym krajem, który walczy z pandemią. W Polsce wprowadzono zakaz stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych i restauracji. Według nowych zasad nie będzie można zjeść w lokalu. Sprzedaż żywności jest możliwa, jednak tylko na wynos.

Dzisiaj grzeje: 1. Stało się, nad Bałtykiem skończyły się przelewki. Wszystko stracili w mgnieniu oka. Mają już dość
2. Pieniądze może i będziesz miał, ale z nich nie skorzystasz. Szykują się ogromne problemy z nowymi monetami
3. Rząd pracuje nad nowymi restrykcjami. Chcą wprowadzić je na święta. Za polską granicą trwają rozmowy

O nowych restrykcjach trzeba pamiętać także podczas jeżdżenia transportem publicznym. Wprowadzono tam duże ograniczenia liczby pasażerów. Zajętych będzie mogło zajętych jedynie 50 procent wszystkich miejsc siedzących lub 30 procent wszystkich.

Zakaz dla Polaków od 2 listopada, dotyczy przemieszczania się. Wszystko przez covid, zaskakująca decyzja ChinZakaz dla Polaków od 2 listopada, dotyczy przemieszczania się. Wszystko przez covid, zaskakująca decyzja ChinCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zmarł prezes Samsunga. Mężczyzna niedawno był hospitalizowany
  2. Ma 56 lat i jest najstarszą dziewczyną Bonda. Monica Bellucci zdradziła sekret wiecznej młodości
  3. Edyta Zając wygrała "Taniec z Gwiazdami 11". Wiemy, co zrobi z wygraną. Szykują się bajeczne wakacje dla ukochanych
  4. Zatrważające sceny na polskim lotnisku. Do akcji wkroczyły służby. Turyści bali się o swoje zdrowie i życie
  5. Europa mówi dość. Przestali się patyczkować. Za nieprzestrzeganie nakazu olbrzymie kary dla mieszkańców Starego Kontynentu
  6. Po 3 latach poszukiwań odnalazł zaginionego psa. Reakcja zwierzęcia sprawiła, że właściciela zatkało, jest nagranie
  7. Prosty sposób na łatwiejsze oddychanie w maseczce. Większość Polaków popełnia błąd np. podczas robienia zakupów spożywczych

Źródło: Polsat News

Następny artykuł