Polsat nowe obostrzeniaFot. Unsplash.com/ Ashkan Forouzani

Nowe obostrzenia w Polsce. Polsat podał szczegóły, uderzą również w turystów

Polsat News poinformował o nowych obostrzeniach w Polsce, które doczekały się już oficjalnego projektu rozporządzenia stworzonego przez rząd. Szereg nakazów i zakazów odczują również turyści, którzy planowali podróże na terenie kraju. Informacje pojawiły się już na oficjalnej stronie rządowej w formie projektu. Przedstawiono treść wykazu.

Polsat News właśnie poinformował o powstałym projekcie rozporządzenia dotyczącego nowych obostrzeń w Polsce. Wykaz zakazów i nakazów związanych ze stanem epidemii w naszym kraju został opracowany przez Radę Ministrów i zamieszczony na oficjalnej stronie Biuletynu Informacji Publicznej. Opublikowano treść dokumentu. Obostrzenia odczują między innymi turyści, którzy planowali podróże.

Minister potwierdził, od 10 października nowe obostrzenia. Ponad 100 powiatów trafi na listyMinister potwierdził, od 10 października nowe obostrzenia. Ponad 100 powiatów trafi na listyCzytaj dalej

Jak informuje Polsat News, w projekcie rozporządzenia zawarto wykaz zakazów i nakazów obowiązujących zarówno w żółtych i czerwonych strefach, jak i całym kraju. W obu strefach potwierdzono obowiązek zakrywania nosa oraz ust i ograniczenie liczby osób, które biorą udział w przyjęciach okolicznościowych (w strefie żółtej do 75 osób, czerwonej - 50 osób, na terenie kraju - 100 osób).

Polsat News przekazał szczegóły dotyczące projektu rozporządzenia o wykazie nakazów i zakazów

Jak donosi Polsat News, projekt rozporządzenia nie różni się znacznie od tego, który został ogłoszony 7 sierpnia br. przez Radę Ministrów. Zdecydowano się jednak wprowadzić nowy akt prawny, aby zalecenia rządu były jak najbardziej czytelne dla społeczeństwa - szczególnie w przypadku procedur dotyczących stref żółtej i czerwonej. Turyści podróżujący do miejsc, które zostały objęte dodatkowymi obostrzeniami (m.in. Gdańsk, Gdynia, Sopot oraz Zakopane), będą musieli przygotować się na utrudnienia.

Z relacji Polsat News wynika, że oprócz ograniczeń liczby osób biorących udział w imprezach okolicznościowych oraz nakazu zakrywania nosa i ust, pojawiło się kilka dodatkowych nakazów i zakazów. Te szczególnie dotykają gastronomię - lokale w strefie czerwonej będą mogły funkcjonować w godzinach 6:00-22:00. Do wyjątków należą jedynie dostawy żywności oraz produktów, które będą wydawane na wynos. Zakazano też działalności dyskotek i klubów nocnych. By uniknąć łamania zaleceń, zakaz dotyczy też udostępniania miejsca do tańczenia w pomieszczeniach i innych zamkniętych przestrzeniach.

Polsat News o zmianie procedur

Oprócz tego w projekcie zaznaczono, że osoby, które z jakichś powodów nie mogą nosić masek, na prośbę funkcjonariuszy będą musiały przedstawić “zaświadczenia lekarskiego lub innego dokumentu potwierdzającego całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa”. Obowiązek ten nie obejmuje osób przebywających na terenie lasów i parków.

Dzisiaj grzeje: 1. Media podały dramatyczne wiadomości, wszystkie ofiary śmiertelne są Polakami. Tragedia za granicą
2. Czy Kinga Duda jest zadowolona z nowej roli? Wielu może być zaskoczonych
3. Uwaga, poważny komunikat dla Polaków. Najgorsza sytuacja od dawna, można zapomnieć o beztroskim wypoczynku

Jak informuje Polsat News, by zacząć turnus rehabilitacyjny, trzeba będzie okazać negatywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2. Badania natomiast nie będą wymagane u osób, które będą pilnie potrzebowały przyjęcia do szpitala i kliniki ze względu na stan zdrowia. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o kontrolach policji na ulicach Sopotu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszedł do klatki z niedźwiedziem, został śmiertelnie poturbowany. Czy niedźwiedź z cyrku zostanie uśpiony?
  2. Zmiana czasu 2020: Kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy?
  3. Katarzyna Dowbor pokazała zdjęcie z wyprawy sprzed 22 lat. Totalna petarda, nie da się oderwać oczu
  4. Wyciekły porażające zdjęcia z Chin. Nie do wiary, co się tam wyprawia
  5. Otworzyli mumię sprzed 2500 lat. Wszystko się nagrało, widok zapiera dech
  6. Kotek o dwóch pyszczkach przyszedł na świat. Właściciele nie wierzyli własnym oczom, nikt nie dawał mu szans

Źródło: Polsat News

Następny artykuł