Turysci.pl
Polsat nowe obostrzenia

Fot. Unsplash.com/ Ashkan Forouzani

Nowe obostrzenia w Polsce. Polsat podał szczegóły, uderzą również w turystów

6 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Polsat News poinformował o nowych obostrzeniach w Polsce, które doczekały się już oficjalnego projektu rozporządzenia stworzonego przez rząd. Szereg nakazów i zakazów odczują również turyści, którzy planowali podr&oacute

Polsat News właśnie poinformował o powstałym projekcie rozporządzenia dotyczącego nowych obostrzeń w Polsce. Wykaz zakazów i nakazów związanych ze stanem epidemii w naszym kraju został opracowany przez Radę Ministrów i zamieszczony na oficjalnej stronie Biuletynu Informacji Publicznej. Opublikowano treść dokumentu. Obostrzenia odczują między innymi turyści, którzy planowali podróże.

Jak informuje Polsat News, w projekcie rozporządzenia zawarto wykaz zakazów i nakazów obowiązujących zarówno w żółtych i czerwonych strefach, jak i całym kraju. W obu strefach potwierdzono obowiązek zakrywania nosa oraz ust i ograniczenie liczby osób, które biorą udział w przyjęciach okolicznościowych (w strefie żółtej do 75 osób, czerwonej - 50 osób, na terenie kraju - 100 osób).

Polsat News przekazał szczegóły dotyczące projektu rozporządzenia o wykazie nakazów i zakazów

Jak donosi Polsat News, projekt rozporządzenia nie różni się znacznie od tego, który został ogłoszony 7 sierpnia br. przez Radę Ministrów. Zdecydowano się jednak wprowadzić nowy akt prawny, aby zalecenia rządu były jak najbardziej czytelne dla społeczeństwa - szczególnie w przypadku procedur dotyczących stref żółtej i czerwonej. Turyści podróżujący do miejsc, które zostały objęte dodatkowymi obostrzeniami (m.in. Gdańsk, Gdynia, Sopot oraz Zakopane), będą musieli przygotować się na utrudnienia.

Z relacji Polsat News wynika, że oprócz ograniczeń liczby osób biorących udział w imprezach okolicznościowych oraz nakazu zakrywania nosa i ust, pojawiło się kilka dodatkowych nakazów i zakazów. Te szczególnie dotykają gastronomię - lokale w strefie czerwonej będą mogły funkcjonować w godzinach 6:00-22:00. Do wyjątków należą jedynie dostawy żywności oraz produktów, które będą wydawane na wynos. Zakazano też działalności dyskotek i klubów nocnych. By uniknąć łamania zaleceń, zakaz dotyczy też udostępniania miejsca do tańczenia w pomieszczeniach i innych zamkniętych przestrzeniach.

Polsat News o zmianie procedur

Oprócz tego w projekcie zaznaczono, że osoby, które z jakichś powodów nie mogą nosić masek, na prośbę funkcjonariuszy będą musiały przedstawić “zaświadczenia lekarskiego lub innego dokumentu potwierdzającego całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa”. Obowiązek ten nie obejmuje osób przebywających na terenie lasów i parków.

Jak informuje Polsat News, by zacząć turnus rehabilitacyjny, trzeba będzie okazać negatywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2. Badania natomiast nie będą wymagane u osób, które będą pilnie potrzebowały przyjęcia do szpitala i kliniki ze względu na stan zdrowia. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o kontrolach policji na ulicach Sopotu.

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >