Turysci.pl
lot

fot. Pixabay/ OrnaW

Polka zakażona Omikronem leciała z Warszawy do Chin? LOT komentuje

7 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

LOT skomentował sprawę zakażonej pasażerki z Polski, która miała lecieć z Warszawy do chińskiego miasta Tiencin. – Nie posiadamy oficjalnej notyfikacji ze strony władz Chin – komentuje dla Business Insidera biuro prasowe polskiego przewoźnika.

Chiński państwowy dziennik "Global Times" poinformował dzisiaj, że osoba z Polski zakażona wariantem Omikron przyleciała do miasta Tiencin z Warszawy. Sprawę skomentowało dla Business Insidera biuro prasowe LOT.

airport-g395b2c2b9 1280

Zakaz lotów przedłużony. Pojawiło się rozporządzenie Rady Ministrów

CZYTAJ DALEJ

Polka zakażona Omikronem leciała do Chin?

Chińskie służby potwierdziły dzisiaj pierwszy przypadek zakażenia nowym wariantem koronawirusa Omikron w Chinach kontynentalnych.

Państwowy dziennik "Global Times" przekazał, że zakażona osoba nie miała gorączki i została zaklasyfikowana jako przypadek bezobjawowy. Nie potwierdzono jednak do tej pory infekcji Omikronem u żadnego innego pasażera samolotu z Warszawy.

LOT komentuje

Według oświadczenia LOT przesłanego redakcji BI wszyscy pasażerowie rejsu LO93 do Tiencin dopełnili niezbędnych z punktu widzenia strony chińskiej formalności. Przy odprawie okazane zostały tzw. zielone QR kody, oznaczające m.in. negatywny wynik testu COVID wykonany we wskazanym punkcie

– Nie posiadamy w chwili obecnej oficjalnej notyfikacji ze strony władz Chin odnośnie pozytywnego wyniku testu wśród pasażerów tego rejsu – wyjaśnia dla Business Insidera biuro prasowe linii LOT.

Sprawę skomentował także rzecznik Ministerstwa Zdrowia, który przekazał, że sanepid podjął już działania i jest w kontakcie z kobietą i jej rodziną. Jak zaznaczono, "sprawa nie jest jednoznaczna".

– Kobieta przed wylotem z Polski 6 grudnia miała wykonany test PCR wykrywający zakażenia i wynik z 7 grudnia był negatywny. Po przylocie do Chin test wykonany 9 grudnia dał 10 grudnia wynik pozytywny. 13 grudnia sekwencjonowanie pokazało, że to wariant Omikron. Kolejny test wykonany 13 grudnia znów dał wynik negatywny – mówi redakcji BI Wojciech Andrusiewicz z MZ.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Business Insider

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >