Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Turystyka > Polacy oszaleli na punkcie tych egzotycznych krajów. Zaskakuje ogromna popularność kilku kierunków
Natalia Księżak
Natalia Księżak 15.11.2023 06:38

Polacy oszaleli na punkcie tych egzotycznych krajów. Zaskakuje ogromna popularność kilku kierunków

egzotyczne kierunki z Polski
East News

Gorące plaże, pola ryżowe i… narty? Polacy oszaleli na punkcie zimowych wyjazdów i egzotycznych destynacji. Gdy w Polsce w listopadzie pogoda za oknem nie dopisuje, tam panuje pełnia lata! Jednymi z najpopularniejszych kierunków są te w Azji Południowo-Wschodniej, choć ogromną popularnością cieszą się również egzotyczne kierunki, w których praktycznie jednego dnia można  spacerować po plaży i szaleć na stoku. 

Na podstawie tysięcy danych, Kiwi.com stworzyło ranking 10 najpopularniejszych egzotycznych krajów, do których najchętniej latamy w 2023 roku. Kilka pozycji na liście zdecydowanie zaskakuje!

"Polacy oszaleli na punkcie tych egzotycznych krajów. Kiedy najlepiej lecieć do Azji

Kiedy najlepiej zwiedzać Azję? Oprócz tego, że w zasadzie o każdej porze roku, mimo pory deszczowej, która wcale nie musi być dotkliwa, to przyjmuje się, że przełom listopada i grudnia to najlepszy moment. Zwłaszcza w przypadku Azji Południowo-Wschodniej, która najczęściej przykuwa uwagę podróżujących - wówczas panuje tam pełnia lata.

 Co ciekawe, oprócz tajskich plaż czy indyjskich pól ryżowych, nie mniej atrakcyjne okazały się Gruzja, Emiraty Arabskie, Azerbejdżan, Kazachstan czy Turcja. Warto wiedzieć, że Azja Centralna, a także Turcja oferują fantastyczne warunki narciarskie i pod tym kątem, cieszą się popularnością.

Pierwsza podróż po Azji. Jakie kierunki Polacy wybierają po raz pierwszy?

Azja Południowo-Wschodnia to jeden z tych regionów świata, który przyciąga rzesze turystów, również z Polski. Od lat, w zestawieniu kierunków, które cieszą się największą popularnością, są Malediwy, Tajlandia, Wietnam czy Indie. Wedle analizy Kiwi.com, w tym roku, podróżujący z Polski w sezonie zimowym, postawią na Tajlandię oraz Indie. Który kraj warto odwiedzić w Azji na początku swojej przygody?

-Zdecydowanie Tajlandia i Wietnam - niezwykle przyjazne dla nowicjuszy. Dodatkowo, w Wietnamie bonusem jest łatwość przemieszczania się na skuterze - to zdecydowanie dominujący środek transportu i powszechnie stosowany zarówno przez lokalnych mieszkańców, jak i turystów - mówi Cezary, finalista konkursu World Travel Hacker, który wrócił właśnie z miesięcznej podróży po Azji. 

Najpopularniejsze egzotyczne kraje wśród Polaków w 2023

Analiza Kiwi.com wskazuje, że tej zimy wśród użytkownicy z Polski najczęściej będą podróżować m.in. do Tajlandii, Indii, Gruzji, Turcji, Azerbejdżanu czy Kazachstanu. Warto pamiętać, że region Azji Centralnej oferuje fantastyczne warunki narciarskie, podobnie jak Turcja, zwykle kojarzona ze słonecznym wybrzeżem i wysokimi temperaturami.

Stambuł to ogromny lotniczy hub - okno na cały świat i niemal bezkresne możliwości bardzo niedrogiego
przemieszczania się po regionie Azji Centralnej. Dostępne na miejscu tanie linie lotnicze oferują tanie loty choćby do Kirgistanu, Uzbekistanu, Tadżykistanu, Kazachstanu, Azerbejdżanu czy Turkmenistanu.

Najpopularniejsze Azjatyckie kierunki wśród Polaków w 2023 według danych Kiwi.com:
1.Turcja
2. Gruzja
3. Zjednoczone Emiraty Arabskie 
4. Tajlandia 
5. Jordania 
6. Indie 
7. Azerbejdżan 
8. Kazachstan 
9. Uzbekistan
10. Arabia Saudyjska

Kiwi.com wskazuje, że średnia cena za lot do Azji, jaka płacili podróżujący to 240 euro. Listopad jest miesiącem najczęściej wybieranym na podróż, zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca. Popularnością wśród Polaków Azja ciszy się również w grudniu.