Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Turystyka > Polacy oszaleli na punkcie tego kraju. Zimą jest tam ok. 20 st. C
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 09.02.2024 17:52

Polacy oszaleli na punkcie tego kraju. Zimą jest tam ok. 20 st. C

Cypr
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Zima w Polsce bywa trudna do zniesienia. Okazuje się jednak, że nie trzeba spędzać kilkunastu godzin w samolocie i wydawać majątku, żeby cieszyć się słońcem. Jeden kraj jest Polakom szczególnie bliski.

Wystarczy nieco ponad 400 zł, aby zapomnieć o polskiej szarej zimie i cieszyć się słońcem. W tej cenie można kupić bilet w dwie strony z Polski na Cypr. Statystyki mówią wyraźnie, że Polacy pokochali to rozwiązanie.

Tłumy Polaków na Cyprze. Jesteśmy wiceliderami

Wyspa Afrodyty od miesięcy coraz bardziej przyciąga polskich turystów. Co ciekawe, choć kierunek ten kojarzy się głównie z idealnymi wakacjami spędzonymi na pięknych piaszczystych plażach, to Polacy bardzo chętnie latają tam również poza sezonem.

Pod koniec stycznia Cypryjski Urząd Statystyczny podzielił się danymi dotyczącymi liczby turystów. Te nie pozostawiają wątpliwości. Polska jest wiceliderem tamtejszej turystyki. Tylko w listopadzie 2023 roku kraj ten odwiedziło 18 874 turystów z naszego kraju. Częściej na Wyspę Afrodyty latają tylko Brytyjczycy (42 724 turystów). Podium uzupełnili Niemcy (15 984 turystów).

Ile kosztuje urlop na Cyprze? Tyle wydają tam Polacy

Wiele osób z pewnością zastanawia się, ile może kosztować urlop na Cyprze. Tamtejszy urząd statystyczny poinformował, ile w listopadzie wydawali tam Polacy. Urlop naszych turystów trwał średnio 6,2 dnia. W tym czasie wydawali oni dziennie 81,20 euro, czyli ok. 350 zł. Średnie wydatki podczas całego pobytu to natomiast ok. 2 173 zł.

Polacy znajdują się w gronie jednych z najbardziej oszczędnych turystów na Cyprze. Jednak są tacy, którzy potrafią dziennie wydawać jeszcze mniej. Mistrzami są Grecy, których dzienny budżet to 55,06 euro, czyli ok. 237 zł. Niespełna 72 euro, czyli ok. 310 zł dziennie wydają Izraelczycy i Brytyjczycy.

Do tego należy dodać ceny biletów lotniczych. Te najtańsze można zarezerwować na lot z Radomia do Larnaki. Podróż z Wizz Airem w terminie 24-28 lutego to wydatek na poziomie ok. 430 zł. W cenie jest tylko bagaż podręczny.

W jakim miesiącu najlepiej jechać na Cypr? Te atrakcje zwiedzisz w każdym

Jeżeli zastanawiasz się, kiedy najlepiej lecieć na Cypr, to odpowiedź brzmi – zależy. Jeżeli chcesz plażować i się opalać, najlepiej poleć tam między majem a październikiem, kiedy do temperatury utrzymują się na poziomie 25-35 st. C, a latem dobijają nawet do 40 st. C.

Jeśli natomiast chcesz zwiedzać, to idealnym okresem będzie późna jesień, zima, a także wczesna wiosna. Nawet w lutym temperatura na Cyprze na spada poniżej 15 st. C, a niejednokrotnie zbliża się do 20 st. C. Taka aura sprzyja odkrywaniu uroków wyspy.

Jeżeli polecisz do Larnaki, nie możesz ominąć tamtejszej Cerkwi św. Łazarza, która została wpisana na listę UNESCO. Warto również przespacerować się tamtejszymi zabytkowymi uliczkami, które zachwycają zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Jeśli wybierzecie Pafos, wówczas oprócz “Skały Afrodyty” koniecznie zajrzyjcie do przepięknych górskich wiosek. Jedną z najlepiej znanych jest Omodos. W dotarciu tam pomoże wam wynajęcie auta.

Tagi: Cypr Wakacje
"Wszystko zaczęło się od niewinnego flirtu". Przygody na Wyspie Afrodyty nie zapomnę nigdy
Cypr
Wyspa Afrodyty z każdym rokiem zyskuje na popularności. Polacy są "trzecią siłą" tamtejszej turystyki, a miesięcznie lata tam kilkanaście tysięcy turystów z naszego kraju. Odkąd zaczęłam pisać o tym kierunku, zastanawiałam się, na czym polega wyjątkowość tego miejsca? Tak zaczął się mój niewinny flirt z Cyprem.Miesiące poznawania Cypru od strony teoretycznej nieustannie pobudzały moje zainteresowanie. Wyobraźnię napędzały także opowieści znajomych, którzy mieli już możliwość poznania Wyspy Afrodyty. Kiedy więc pojawiło się zaproszenie od Visit Cyprus, aby poznać to miejsce nie tylko teoretycznie, ale również bezpośrednio, nie wahałam się nawet przez moment.
Czytaj dalej
"To najgłupszy pomysł najgłupszego rządu". Jak wygląda plan Ryanaira na polskie lotniska?
Ryanair
Szef Ryanaira, Michael O'Leary, znany jest z tego, że nie przebiera ani w słowach, ani w środkach do celu. Do Warszawy przybył z jasnym przekazem - "tylko Ryanair jest w stanie zagwarantować szybki wzrost ruchu z polskich lotnisk". Podczas spotkania ze strony przewoźnika padło sporo propozycji dotyczących przyszłości polskiego nieba. Pojawił się gotowy plan dla m.in. Lotniska im. Chopina, Modlina czy nawet…znienawidzonego, przynajmniej do tej pory, Radomia.Podczas szczerej rozmowy solidnie oberwało się również rządzącym, spółce  PPL czy CPK. "Zbudujemy lotnisko na pi****onej Syberii i wszyscy będą musieli z niego korzystać, bo my tak mówimy" - dyrektor najpopularniejszej linii lotniczej w Polsce, chce walczyć o rozwój na polskim rynku i  nie zamierza gryźć się w język.
Czytaj dalej